Зачіска в стилі ретро


Жіночі зачіски у стилі ретро 20-х сучасності Протягом усього ХХ століття змінювалися як фасони жіночих суконь і макіяж, а й зачіски. Якщо ви трохи десятиліть тому зачіски в ретро стилі були, як щось цілком нове, інколи ж викликали протест люди старшого покоління, то сьогодні давно стали класикою, яку згадується сумно. Та й навіщо забувати, адже, як відомо, модациклична. Прически в ретро стилі... є у них щось таке... надзвичайно чуттєве, жіночне, притягальне, що й Демшевського не дозволяє забути їх. Витончені і елегантні, милі й ніжні зачіски у стилі ретро, кілька перетворені і ">отгламуренние", з урахуванням сучасних тенденцій, повертаються шпальти модних журналів знову і знову.

Усе бурхливого прагнення жіночої статі до емансипації. Романтичні жіночні локони большє нє вітаються, та немилосердно зрізуються, перетворюючи жіночу голівку в коротку стрижку "паж". Жінкам, яким протягом проведених століть, був уущемленном стосовно чоловікам становищі, раптом вирвалися з-під контролю, і із задоволенням стали освоювати застосовувати чоловічі атрибути. Дами почали займатися тим, що цілком шокувало їх бабусь і матусь - відтепер водити автомобіль, курити, тримаючи сигарету витонченими тонкими пальчиками, витрачати час на карта народження і літати в аеропланах стало справжнім шиком.

20-ті року почали справжнім переворотом модно, макіяжі і зачісках, образ жінки 20-х став символом боротьби до її правничий та свободу. Жінки большє нє хотіли почуватисяущемлено, вони вони потребували й доводили, що мають право бути які з чоловіками. Изнеженние тургенєвські панни большє нє котирувалися. Довгі волосся або немилосердноотстригались, або старанно вкладалися у консервативну зачіску без різноманітних атрибутів, які б характеризувати жінку інфантильною і зніженої. Стиль у одязі і до зачіски 20-х був максимально наближений до чоловічому. Коротка стрижка "гарсон", що у перекладі з французької означає "хлопчик", із якою 20-х роках акторка Луїз Брукс з'явилася фільмі "Ящик Пандори", миттєвоподхватился тодішніми стилістами імодницами, ставши атрибутом міської моди. Саме 20-ті року минулого століття стали початком моді на короткі стрижки, і відтоді жінки сміливоостригают свої волосся, не боючись здаватися ">нежественной". Короткі стрижки у стилі ретро 20-х стали атрибутом сильних і життєрадісних жінок. Щоб така стрижка не здавалася дуже суворої, її виконували сходинками і робили короткуассиметричную чубчик, яка надавала виглядом м'якості. І сьогодні жінки не забувають ті сміливі на той час зачіски у стилі 20-х. ШарлізТерон, Сальма Хаєк, Перис Хілтон нерідко є червоною килимовою доріжці з зачісками у стилі 20-х. Серед російських зірок відданою шанувальницею ретро стилю 20-х є Рената Литвинова. зачіска ретро перукар

Жіночі зачіски у стилі ретро 1930-х сучасності Ведучи мову про ретро зачісках 1930-х, можна сказати, що з минулого десятиліття не дуже змінилися. І досі модно були короткі стрижки а-ля "гарсон". Єдине - це й зміна способу укладання зачісок. Якщо 20-ті роки укладання волосся ними завдавали багато гелю, загортали в хвилеподібні кучері, що найчастіше виглядали неприродно, то 30-х роках зачіски стали виглядати природніше. Короткі стрижки тоді доповнювалися чубчиком, покладеної на косою проділ, відкриває лоб. Як аксесуарів використовувалися модні капелюшки. У 30-х років у моду ввійшов тюрбан, являє собою шматок тканини, який модниці обмотували навколо голови. Тим більше що, маючи такий модний аксесуар, можна було зовсім не ознайомитися з зачіскою. Під тюрбаном можна сховати волосся, які завиті. Зазначимо, що у 30-х роках прямі волосся були на моді. Найпоширеніша зачіска 1930-х - волосся середньої довжини, підстрижені до мочок вух, з чубчиком, покладеної на косою проділ і кучері (рис. 2).

Жіночі зачіски у стилі ретро 40-х ХХ століттяи Зачіски у стилі 40-х років сьогодні копіюють багато голлівудські і їхні російські зірки: Крістіна Агілера і Анфіса Чехова взагалі зробиливинтажний стиль 40-х років своїй візитній карткою, й між тим, не прогадали. Прически у стилі 40-х років так сексуальні і жіночні, що ні можуть прикрашати жінку. Веселі кучерики, які дають виглядом сексуальність разом із тим, наївність, культивовані чином Мерілін Монро, було неможливо не захоплювати. На противагу цьому образу - зачіска40-Х РОКІВ У СТИЛІ Одрі Хепберн - прямі гладкі волосся, елегантно вкладені в стриманий класичний пучок. А цього потрібно зачіска 40- років у стилі УрсулиАндесс - шикарні пишні і трохи завиті волосся, які розкішнониспадают з плечей. Валики і трубочки, високі тугі вузли, м'які і об'ємні локони - усе це зачіски 40-х років. Велике поширення військовий період отримують зачіски з валиком, які з обох боків від проділу. Модно було вкладати волосся трубочкою. Оптимальна довжина волосся стилі ретро 40-х років - середня, меншу популярність у роки мають зачіски з короткими волоссям.

Жіночі зачіски у стилі ретро 1950-х років сучасності Багато змін відбулося в 50-ті роки. Жінки сміливо могли експериментувати і з макіяжем, і з зачіскою. Якихось суворих канонів був. Волосся носили хвилястими, гладенькими, пишними, довгими, середніми чи короткими - як більше подобалося. Основний тенденцією 1950-х років вважатимуться використання у до зачіски накладнихшиньонов, які приколювались на маківці, створюючи стильну високу зачіску. У 50-і роки стали популярниминачеси, довгі кінські хвости, густі чубчика, До сформування від цього благоліпності без лаку було обмежитися важко. Так само модним було носити кучері, тому бігудях ставали для модниць 1950-х років головним знаряддям досягнення стильною зачіски. Роблячи зачіски, модниці на той час намагалися залишити відкритим шию, вуха, декольте - те щоб бачили прикраси. Модними аксесуарами, які було визнано прикрашати зачіску 1950-х років, стали різноманітні капелюшки, бо як зачіски ставали об'ємніше, то капелюшки набували дедалі більше невеликі витончені розміри. Жінки, що водили автомобіль, замість капелюшків носили хустки, так волосся не розліталися, і цілісність зачіски не порушувалася. Як прикрас зачіски 1950-х років було модно використовувати широкі стрічки, якими мало сенс перев'язувати високу зачіску, бабетту.

Жіночі зачіски у стилі ретро 1960-х років сучасності У 60-ті роки модно знову відбулася революція. Разом з модою на стиль унісекс і коротка спідниця сталося перетворення зачісок, в моду ввійшовначес, який надавав зачіскам обсяг. Відтепер тонкі і рідкі волосся перестала бути тоді проблемою, адже поруч із модним начосом стали активно використовуватися різноманітні накладні волосся і перуки, що надавали до зачіски висоту, а волоссю густоту і пишність. Ще один тенденція зачісок 1960-х років - мода на довгі, майже білі, волосся. Початок тенденції поклав вихід фільму з участю Марини Владі, у якому вона зіграла роль лісової чарівниці. Прическу й усе образ Марини Владі переймають жінки з Росії. У 60-ті роки не втрачають популярність короткі стрижки, які перетворюються, і підлітків набувають прямі геометричні лінії форми. Дуже модної у 60-х року стала зачіска ">бабетта", у якої використовуєтьсяначес чи накладки. Бабетта споруджувалася на маківці, створюючи модний і елегантний образ. Попри економічну кризу, що вибухнула 60-ті роки, що з екранів телевізора дивилися зірки, які уособлювали собою впевненість і елегантність - казковий гламур. Якщо казати про зачісках у стилі 1960-х років сьогодні, можна упевнено сказати, що це манірний, разом із тим, жіночний стиль, їм сьогодні знаходить своїх шанувальників чимало сучасних зірок і найпростіших жінок. Слід зазначити, що 60-ті почали початком зародження нової волелюбною субкультурою "хіпі", що також залишила свій слід історії перукарського мистецтва. Девушки-хиппи носили тодіджинси-клеш, туфлі на платформі, вільні майки і сорочки і довгі розпатлане волосся, вкладені на проділ, що прикрашали квітами, різнобарвними стрічками і кісками.

Жіночі зачіски у стилі ретро 1970-х років сучасності зачіска ретро гарсон аксессуар. Прически ретро у стилі 1970-х років - це величезна розмаїтість різноманітних стилів, саме тому найчастіше дизайнери і стилісти найчастіше черпають своє натхнення саме від цього часу. У період 1970-х років відбуваються разючі зміни у галузі створення зачісок. Саме 70-ті роки минулого століття заявляє себе світуВидалСассун, завдяки якому моду входять динамічні зачіски. У 1970-х роках стає популярними стрижки "гавроша" і "паж", останню з яких - кілька трансформувалася, перетворившись на форму, нагадувавполукруг. Кінці зачіски рівно переходили від чола до потилиці, і підгинались всередину. На зачіски 1970-х років чимале значення надали субкультурискетеров, байкерів, рокерів зі своїми довгими розпатланими волоссям і начосами (рис. 6).

Для виконання перукарських робіт потрібно організувати робоче місце перукаря. Робоче місце перукаря обладнується туалетним столиком і кріслом.

Існує безліч конструкції перукарських столів. Звичайно - це столик фанерований пластиком, з вмонтованою в нього раковиною або без неї. У столику є висувні ящики для інструментів, пристосувань, парфумерії та білизни. Над столиком встановлено прямокутне або овальне дзеркало розміром не менше 60--100 см.

Перукарське крісло повинно мати напівм'яке сидіння із спинкою підлокітниками, оббивку з водонепроникних матеріалів, і вільно обертатися навколо вертикально осі. Бажано також, щоб воно було обладнане вантажопідйомником, щоб залежно від зросту клієнта можна було піднімати або опускати його, а також повертати. Для зручності клієнтів крісло повинно бути забезпечене спеціально підставкою для ніг.

Вимоги безпеки перед початком роботи:

    - перед початком роботи необхідно привести в порядок робоче місце, прибрати всі предмети та матеріали що заважають роботі; - перед використанням електроприладів, сушу арів, перевірити справність з'єднувальних шнурів та вимикачів; - про всі несправності обладнання та електроприладів повідомити майстра і не братися до роботи, поки вони не будуть усунень; - забороняється торкатися вологими руками до обертових та обладнання ; - слідкувати за наявністю та кріпленням, заземлюючого тросика до електронагрівального приладу та апарату для сушіння волосся; - забороняється користуватися сурогатними вставками (жучками)замість згорілих електропробок; - запасний вихід завжди повинен бути вільним; - палити і запалювати сірники можна тільки у відведених для цього місцях; - навіть при короткочасному відході від свого робочого місця, перукар зобов'язаний вимкнути місцеве індивідуальне освітлення і нагрівальні прилади; - категорично забороняється закривати папером, серветками електролампочки штепсельні розетки; - кожна перукарня повинна бути оснащена вогнегасниками; - при роботі з утюжком, волосся повинно бути сухим; - при роботи з феном мокре волосся сушити на відстані 10-15см;

Для збереження нормально стану шкіри рук в процесі роботи слід:

    - мити руки водою кімнатної температури (20гр)до і після прийому кожного клієнта. - ретельно просушувати шкіру рук після миття сухим індивідуальним рушником.

Після робочого дня, протягом якого мав місце контакт рук з хлорним препаратом, шкіру рук обробляють ватним тампоном, змоченим 1% розчином гіпосульфіту натрію для нейтралізації залишкових кількостей хлору.

Охорона праці-це система правових, соціально-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

До роботи в перукарні допускаються особи, які отримали спеціальну освіту, а також спеціальний інструктаж, не мають протипоказань згідно з наказом МОЗ Р. Ф.№ 90 від 14.03.96 р.

Персонал перукарні зобов'язаний проходить медичний огляд при влаштуванні на роботу і періодично не раніше одного разу на 12 місяців.

З метою своєчасного виявлення та лікування хронічних запальних процесів у верхніх дихальних шляхах і носової порожнини, стоматологічних захворювань, а також носіння стафілокока у персоналу перукарень не раніше 1 разу на н місяців проводить планове обстеження.

1 раз на 12 місяців повинна проводиться перевірна знань персоналу з питань безпеки праці за програмою затвердженою директором.

Персонал перукарні зобов'язаний дотримуватись правил внутрішнього трудового режиму, режим праці та відпочинку.

Охорона праці тісно пов'язана з економікою. Створення безперечних і здорових умов праці, сприяє підвищенню її продуктивності та зниження собівартості продукції. Підвищення продуктивності та зниженню стомлюваності майстра, соціального використання робочого часу. Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення конституційного права перукарів на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності регулює відносини між власниками перукарень та працівниками перукарень з питань безпеки, та гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Відносно до статті 44 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд здійснюють:

    - державний комітет України про нагляд за охорону праці. - державний комітет України про нагляд за охорону праці. - органи державного пожежного нагляду управління пожежної охорони МВС.

- орган санепідемстанції Міністерства здоров'я, Органи державного нагляду не залежать від інших суб'єктів (місцева влада, політичні формування) і діють відповідно до положень, затверджених кабінетом України.

Трудовий договір укладається на основі чинного законодавства сприйнятими сторонами (власником та майстром) зобов'язаний з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгоджень інтересів перукарів, власників, або уповноважених ними сторін. За не виконання зобов'язань по колективному договору службової особи притримують до адміністративної, дисциплінарної відповідальності.

Виробничий травматизм - це явище, що характеризує виробничі травми та нещасні випадки у перукарні.

Виробничі травми - це травма одержана перукарем у перукарні в наслідок не дотримання техніки безпеки перукарні. Перукар повинен дотримуватися такої техніки безпеки:

    - працювати в спеціальному одязі, робоче місце тримати у чистоті і порядку, та прибирати його після закінчення роботи. - електроустаткування, електроапаратура, повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними у роботі і мати захист при випадковому дотиканні до струмових елементів. А при виявленні будь-яких несправносте, роботу з електроінструментами і апаратурою припиняють до усунення цих несправностей. - вмикати електроінструменти та апаратуру тільки сухими руками, не допускати до перегрівання. - біля сушу ару має бути гумовий ковбик і заземлення. Пам'ятати про заборону висушування рушників, на сушу арі. - при використанні ріжучих інструментів треба: зберігати їх у спеціальних футлярах, не передавати ріжучі інструменти у відкритому вигляді, не залишати на робочому столі у відкритому вигляді, не носити у кишенях спецодягу, після кожної роботи дезінфікувати.

У випадку аварії евакуаційні шляхи повинні забезпечувати безпечну евакуацію всіх людей, які знаходяться у приміщенні перукарні, через евакуаційний вихід. Евакуаційний виходів із перукарні повинно бути не менше двох. Ширина шляхів та дверей не менше 1м, на шляху не має бути ніяких перешкод. Двері на шляху евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщення.

Техніка безпеки - це система технічних заходів, яка забезпечує здоров'я і безпечні умови праці, служби побуту.

Держава створює умови для повної зайнятості працездатного населення. Рівні можливості для громадян у виборі професії та роду трудової діяльності здійснює програми професійно - технічного навчання "підготовка, перепідготовки працівників".

Гігієна одна із древніх наук. Санітарні правила відображені в історичних документах Давньої індії.

Щоденно в приміщеннях перукарні проводиться санітарно-гігієнічні заходи. Столи, крісла, перед початком роботи та після кожного клієнта слід протирати вологою серветкою із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Поточне прибирання поверхонь до яких доторкаються відвідувачі(ручки дверей, ручки крісел)здійснюється також дезінфікуючими засобами. Раз на місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції та загального прибирання всіх приміщень.

Роботи з прибирання приміщень, дезінфекції меблів, слід проводити у гумових рукавичках, щоб запобігти подразнення шкіри рук.

Для правильного визначення кольору і відтінку волосся при його фарбуванні, точного виконання стрижок і укладок, перукарю необхідне якісне, сильне та рівномірне освітлення. Найкращим вважається природне освітлення, яке рекомендується використовувати з максимальною ефективністю.

Забезпечити необхідне освітлення протягом усього часу роботи перукарні, особливо в осінньо-зимовий період, природним шляхом не можливо. Тому виникає потреба у штучному світлі, близькому до природного. Його забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла.

На робочих місцях, окрім загального освітлення залу передбачають місцеве освітлення. Як джерело світла використовують лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, які не мають засліплюю чого ефекту.

Для запобігання зорового дискомфорту і для захисту від прямого сонячного проміння, на вікна установлюють сонцезахисні тонування.

У робочих приміщеннях перукарень за допомогою систем опалення, вентиляції, кондиціювання, підтримують температуру повітря 18-2СТС. Системи вентиляції регулюють також склад повітря, рівень вологи і газоподібних речовин, що входять до складу препаратів, застосованих для обробки волосся, а також вилучають із приміщення надмірне тепло.

Відповідно до санітарних норм, усі перукарні з кількістю робочих місць від трьох до десяти необхідно обладнати припливною вентиляцією, від десяти до двадцяти - припливною витяжною, а для перукарень з великою кількістю робочих місць бажано передбачати кондиціювання повітря.

Всі інструменти повинні зберігатися в спеціально відведеному місці для інструментарії біля робочого місця або в особистій шафі. Повинен бути відповідний запас білизни на одне робоче місце. Дозволяється використання, одноразових, вафельних, махрових, та інших видів рушників для індивідуального застосування. Під час проведення операції клієнт повинен бути укритий чистим пеньюаром. Місце стикання пеньюару з тілом клієнта(шия)закривається одноразовим комірцем чи серветкою. Допускається використання одноразових пеньюаром. Прання перукарської білизни вдома забороняється.

Перш ніж приступити до дезінфекції, інструменти необхідно очистити вимити в теплій мильній воді. Розрізняють два способи дезінфекції:хімічний та фізичний. Стерилізація або фізична дезінфекція - це використання приладів, які працюють за методом термічної, ультрафіолетової, ультразвукової дії, призначених для стерилізації або кип'ятіння інструментів у воді.

Хімічна дезінфекція - це використання хімічних засобів такі як, хлорамін, столовий спирт, формалін, та нові концентровані препарати, які потрібно розчиняти у воді залежно від призначення.

Існують такі дезінфікуючі засоби:

    - етиловий спирт - безбарвна рідина, що кипить при температурі 78С. Для технічних потреб спирт отримують у крохмалю. Для дезінфекції інструментів перукаря використовують етиловий спирт нижче 70% концентрацій. - хлорамін - застосовується для дезінфекції інструментів перукаря, використовується 0,5% розчин хлораміну для гребінців та іншого інструменту, виготовленого з пластичних мас, опускають інструменти в розчин хлораміну на 10-15 хв. - хлорне вапно - застосовується для дезінфекції приміщень перукарень і сан вузлів. - лізоформін - спеціаль - засіб для дезінфекції та очищення поверхонь, обладнання, меблів, білизни. Активний по відношенню до бактерій, грибів, вірусів, гепатитів. Використовується в концентрації 0,5-2%. - кутасепт - спиртовий швидкодіючий антисепт для шкіри. - лізофорін 300-концентрат для дезинфекції поверхонь використовують в концентрації 0,25-80%. - АХД 200-препарат для антисептичної(гігієнічної) обробки рук та не пошкодженої шкіри клієнтів. Добре переноситься шкірою при чистому використанні.

Основними вимогами до дезинфікуючих засобів:

Повинні знищувати всі види мікробів, не повинні псувати інструменти, не повинні роздразнювати та мати різкий запах.

Матеріали в роботі займають важливе місце. В перукарні використовують такі матеріали як:миючі засоби, для догляду, для стайлінгу.

До миючих засобів відносять, шампуні. Шампуні це водно спиртові розчини з різних миючих речовин із корисними засобами.

Призначення шампунів - миття голови з підфарбую чим ефектом. Шампуні легко поєднуються для різних типів волосся, таких як жирного, сухого, нормального.

Для свого клієнта обираємо шампунь по типу волосся PANTENE 2в1 основне живлення.

Шампунь + бальзам - ополіскувач надає волоссю сили і блиску, забезпечує волоссю здоровий і доглянутий вигляд по всій довжині. Допомагає зробити волосся сильним. Проникає глибоко в середину і сприяє швидкому живленню волосся. Містить амінокислоти, важливі структурні компоненти.

Використовуємо пінку для волосся Well flex 200мл ССФи блиск і фіксації. Цей засіб дозволяє ідеально змоделювати і закріпити зачіску, а також надати їй доповнюю чого об'єму.

Для фіксації зачіски використовуємо лак для волосся Taft. Сила об'єму не обважнює волосся і легко видаляється при розчісуванні. Push-up ефект 24 години від коренів.

Senso Touch ефект - довготривала фіксація і відчуття природного волосся без склеювання. Спеціальна формула Taft три погоди з УФ - з фільтром захищає волосся від сонця, вітру і вологості.

Зачіску виконуємо на довгому волоссі.

Перш ніж виконати зачіску, необхідно вимити голову

Миття голови виконують з метою:

    - видалення бруду з волосся. - видалення залишків засобів попередньої укладки волосся. - роз рихлення зовнішнього шару волосся.

Для того щоб виконати якісне миття голови клієнта потрібно знати та дотримуватись правил охорони праці під час миття голови:

    - Перед миттям голови треба дотримуватись правил розчісування. - Обережно розплутуємо заплутане волосся, не вириваючи його. - Накриваємо клієнта пеньюаром. - Температуру води встановлюємо за бажанням клієнта. - Волосся змочуємо водою. - Шампунь наливаємо на долоню. - Починаючи з коренів, рівномірно наносимо шампунь на волосся. - Слідкуємо за тим щоб шампунь не потрапив на очі та вуха. - Спінюємо шампунь легкими рухами, рухаючись від краєвої лінії росту волосся до маківки. - При спінюванні не шкрябати шкіру голови нігтями. - Змиваємо шампунь та наносимо бальзам ополіскувач. - Витримуємо час і змиваємо. - Після споліскування промокуємо рушником, не викручуючи волосся.

Миття волосся виконують 2-ма способами:з нахилом в перед, та з нахилом назад.

В моєму випадку виконуємо з нахилом назад.

Похожие статьи




Зачіска в стилі ретро

Предыдущая | Следующая