Українське музичне і театральне мистецтво у другій половині ХVІІ-ХVIII століттях - Періодизація української культури

З давніх часів Україна славилася театральним мистецтвом. Особливого розвитку н цей час набула Шкільна драма, Яку плекали в Києво-Могилянській академії, Харківському та Чернігівському колегіумах. Студенти академії мандрували містами й селами України, ставили вистави, освічували народ.

На ярмарках і базарах актори влаштовували Балаган -- імпровізований тимчасовий театр, який відвідувало багато людей. У XVIII ст. виник Кріпосний театр, у Якому пани збирали найталановитіших селян-кріпаків. Справжньою подією театрального життя України було відкриття 1789 року в Харкові першого постійного театру.

Як і раніше, Україною мандрували кобзарі, бандуристи, лірники, пісні яких були зрозумілі й популярні серед простих людей.

Справжнім музичним центром України став Глухів, резиденція К. Розумовського. Тут виконувалася італійська музика та ставилися італійські опери. Поширеним явищем стали "кріпацькі капели", які існували при панських маєтках.

Далеко за межами України була відома творчість випускників Києво-Могилянської академії Максима Березовського та Артема Веделя. Їхні твори були надзвичайно популярні, особливий успіх мали "Вірую" М. Березовського та "На ріках вавилонських" А. Веделя.

Велику музичу спадщину залишив видатний український композитор і диригент Дмитро Бортнянський - 45 концертів та інших музичних творів. Проте талановиті українські музиканти не знаходили належного визнання в царській Росії.

Похожие статьи




Українське музичне і театральне мистецтво у другій половині ХVІІ-ХVIII століттях - Періодизація української культури

Предыдущая | Следующая