Заснування та розвиток Харківського та Київського університетів у першій половині ХІХ ст - Періодизація української культури

Харківський національний університет - один із найстаріших університетів Східної Європи. Заснований у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя В. Н.Каразіна, згідно із грамотою Олександра І.

Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року. Університет вписав багато яскравих сторінок в історію українського національного відродження ХІХ-ХХ ст., дав потужний імпульс перетворенню Харкова на крупний науковий і культурний центр, освітянську столицю України, по праву займає вищі шаблі всеукраїнських рейтингів серед класичних університетів і добре відомий далеко за межами України.

Історія Харківського національного університету є невід'ємною частиною інтелектуальної, культурної та духовної історії України.

Харківський університет - єдиний в Україні, де навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії - біолог І. Мечников, економіст С. Кузнець, фізик Л. Ландау.

В університеті з 1808 року функціонує Астрономічна обсерваторія, яка є однією з провідних астрономічних установ України, де проводяться фундаментальні і прикладні дослідження з фізики Сонця, планет, астероїдів, комет і супутників. культурний освіта архітектура бароковий

Ботанічний сад університету було засновано в 1804 році..

Музей Природи університету заснований в 1807 році і є одним із найстаріших вузівських музеїв світу.

У XIX ст. враховуючи потребу українських земель у вищій освіті, в Києві було відкрито Київський Імператорський Університет Святого Володимира, з якого і ведеться відлік сучасної історії університету. Таким чином, історія університету виглядає наступним чином:

Після 988- до 1241 рр.: вища духовна школа (Академія) в Києві, заснована Київськими князями.1241 -- поч. XVII ст.: вища школа в умовах підпілля (в монастирях навколо Києва).XVII -- кін. XVIII ст.: Києво-Могилянська Академія. кін. XVIII ст. -- поч. XIX ст.: закриття Києво-Могилянської Академії, перебування київської вищої школи в Харкові. 1834-1917: Київський Імператорський Університет Святого Володимира.1917-1919: Київський Університет Святого Володимира Київський університет був заснований наказом російського імператора Миколи І 2 листопада 1833 року як Київський Імператорський університет святого Володимира. 27 липня 1834 року Київський університет прийняв перших 62 студентів. Початково діяв лише один філософський факультет з двома відділеннями -- історико-філологічним та фізико-математичним. 1835 року відкрився юридичний факультет, а 1847 року -- медичний. Філософський згодом розділився на два самостійні факультети. З такою структурою університет працював до 1917 року.

Похожие статьи




Заснування та розвиток Харківського та Київського університетів у першій половині ХІХ ст - Періодизація української культури

Предыдущая | Следующая