Сценарії - Обробка даних за допомогою комп'ютера

Одне з головних переваг аналізу даних - пророкування майбутніх подій на основі сьогоднішньої інформації.

Сценарії є частиною блоку завдань, який іноді називають інструментами аналізу "що-якщо" (Аналіз "що-якщо". Процес зміни значень клітинок і аналізу впливу цих змін на результат обчислення формул на аркуші, наприклад зміна процентної ставки, яка використовується в таблиці амортизації для визначення сум платежів.).

Сценарій - це набір значень, які в додатку Microsoft Office Excel зберігаються і можуть автоматично підставлятися в лист. Сценарії можна використовувати для прогнозу результатів моделей розрахунків листа. Існує можливість створити і зберегти у листі різні групи значень, а потім переключатися на будь-який з цих нових сценаріїв, щоб переглядати різні результати. Або можна створити кілька вхідних наборів даних (змінюваних клітинок) для будь-якої кількості змінних і присвоїти ім'я кожному набору. сформирует на рабочем листе результаты анализа. За імені вибраного набору даних MS Excel сформує на робочому аркуші результати аналізу. Крім цього, диспетчер сценаріїв дозволяє створити підсумковий звіт за сценаріями, в якому відображаються результати підстановки різних комбінацій вхідних параметрів.

При розробці сценарію дані на аркуші будуть змінюватися З цієї причини перед початком роботи зі сценарієм доведеться створити сценарій, який зберігає початкові дані, або ж створити копію листа Excel.

Всі сценарії створюються в діалоговому вікні Додавання сценарію. Перш за все необхідно вказати осередки для відображення прогнозованих змін. Посилання на клітинки відокремлюються один від одного двокрапкою або крапкою з комою. Потім у діалоговому вікні Значення клітинок сценарію кожному осередку присвоюється нове значення. Ці значення використовуються при виконанні відповідного сценарію. Після введення значень генерується сценарій. При виборі іншого сценарію, значення в осередках міняються так, як зазначено у сценарії.

Для захисту сценарію використовуються прапорці, які виставляються в нижній частині діалогового вікна Додавання сценарію. Прапорець Заборонити зміни не дозволяє користувачам змінити сценарій. Якщо активізований прапорець Приховати, то користувачі не зможуть, відкривши лист, побачити сценарій. Ці опції застосовуються тільки тоді, коли встановлено захист аркуша.

Якщо потрібно одночасно порівняти кілька сценаріїв, то можна створити Підсумковий звіт, клацнувши в діалоговому вікні по кнопці Звіт.

У багатьох економічних задачах результат розрахунку залежить від декількох параметрів, якими можна управляти.

Диспетчер сценаріїв відкривається командою Сервіс / Сценарії (рис. 4.1). У вікні диспетчера сценаріїв за допомогою відповідних кнопок можна додати новий сценарій, змінити, видалити або вивести існуючий, а також - об'єднати декілька різних сценаріїв і отримати підсумковий звіт за існуючими сценаріями.

Похожие статьи




Сценарії - Обробка даних за допомогою комп'ютера

Предыдущая | Следующая