Склад та використання готового компосту, Висновок - Компостування для переробки муніципальних відходів

Склад компосту варіює у широких межах і переважно відображає компоненти готового компосту використаної органічної сировини: органічні речовини 25,0-80,0 % с. р.; вуглець 8,0--50 % с. р.; азот 0,4-3,5 % c. р.; фосфор 0,1 - 1,6 % с. р.; калій 0,4-1,6 % с. р.; кальцій (у вигляді СаО) 0,7-1,5 % .

Отриманий компост можна використовувати:

    1- як добриво: 2- у сільському господарстві; 3- у лісному господарстві; 4- у зеленому будівництві; 5- для рекультивації земель;

Як паливо з попереднім брикетуванням; брикетування треба проводити за стандартними технологіями, які включають попередню сушку компосту до вологості від 3% до 8% та оброблення на пресі.

Висновок

Компостування є способом гігієнічного знищення органічних відходів і отримання корисного продукту, внесення якого до грунту забезпечує його поживними речовинами, мінералізує, знижує засолення, підвищує його стабільність і здатність утримувати вологу.

Компостування дає змогу отримувати за допомогою біологічного окиснення стабільні гуміфіковані продукти. Внесення сирих органічних відходів до будь-якої екосистеми може створити серйозні проблеми або через їх забрудненість (високу потребу в кисні), або через утворення проміжних токсичних сполук, або через виділення аміаку. Внесені в екосистему гуміфіковані продукти не викликають істотних порушень екологічної рівноваги, на відміну від сирих відходів.

Компост є насамперед засобом для Поліпшення структури грунту І, до деякої міри, добривом. При додаванні компосту в грунт він руйнується, виділяючи основні поживні речовини для рослин, джерела N, Р, Мікроелементи. Клейкі речовини, а також міцелій грибів та актиноміцетів сприяють агрегації частинок грунту, органічні компоненти компосту збільшують здатність утримувати вологу, що значно підвищує стійкість грунту до вітрової і водної ерозії.

Цікавий спосіб використання компосту - Усунення поганого запаху повітря При пропусканні його крізь купу компостованого матеріалу, причому хімічні речовини з поганим запахом абсорбуються в компості та потім руйнуються мікроорганізмами. При переробці великих кількостей смердючого повітря необхідно, щоби зменшення тиску при проходженні шару компосту було незначне, і цей шар треба час від часу зволожувати, щоб запобігти його пересиханню.

Одним з основних способів використання компосту з міських відходів у Франції і Німеччині є зміцнення крутих схилів для розміщення на них виноградників.

Компостування зменшує кількість відходів. Після компостування органічних відходів компостна маса становить не більше від половини початкового об'єму, що істотно знижує вартість транспортування. Біодеградація 30-40 % органічної речовини проходить з виділенням діоксиду вуглецю і води, що істотно зменшує масу початкового сирого матеріалу (проте передбачити вихід процесу складно, оскільки фракція органічного субстрату, що не піддалася деградації, також потрапляє в кінцевий продукт).

Вміст води у Кінцевому компостному продукті Залежить від виділеної мікроорганізмами і втраченої за рахунок випаровування. У сухому кліматі іноді виникає необхідність додавати воду для підтримання достатнього рівня мікробної активності. Прості системи компостування в ямах, що використовуються в тропіках для компостування суміші відходів рослинництва, гною, бур'янів, деревної золи і нечистот, здебільшого дають вихід 40 % (за вологою масою), але в цих процесах, перевертаючи компост, необхідно додавати воду.

Завдяки тому, що внесення компосту задовольняє потребу в мікроелементах, покращує структуру грунту і підвищує її здатність утримувати вологу, у разі його сумісного використання з неорганічними добривами посилюється дія останніх. Слід пам'ятати, що склад компосту дуже варіює залежно від початкового матеріалу. Живильні речовини виділяються з компосту повільніше, ніж з легкорозчинних неорганічних добрив, отже, дія компосту може тривати протягом декількох років, змінюючи кількість основних живильних речовин, які в рік внесення компосту розподіляються за елементами: за азотом - 25 %, за фосфором - 100 %, за калієм - 80 %.

Компостування забезпечує знешкодження патогенності відходів. При компостуванні досягаються температури, за яких гинуть патогенні мікроорганізми, бур'яни і їх насіння. Патогенні мікроорганізми (бактерії, актиноміцети, гриби, віруси чи найпростіші або гельмінти) викликають інфекційні захворювання тварин і людини при мезофільних температурах (нижче від 40 °С, оскільки адаптовані до температури тіла людини і тварин), що потребує знезараження, зокрема нагріванням та усуненням патогенів, збудників захворювань.

Похожие статьи




Склад та використання готового компосту, Висновок - Компостування для переробки муніципальних відходів

Предыдущая | Следующая