МЕТОДИ УТИЛІЗАЦІЇ ТА ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ ТЕРМОПЛАСТІВ, Методи збору і заготівлі вторинної полімерної сировини - Використання вторинної полімерної сировини

Методи збору і заготівлі вторинної полімерної сировини

Головною ланкою заготівельної системи є виробничо-заготівельні підприємства і заготівельно-виробничі контори. Виробничо-заготівельні підприємства роботу з компактними джерелами відходів здійснюють через штат заготівельників, які вирішують усі практичні питання заготівлі відходів на закріплених за ними територіях: виявлення джерел відходів, ресурсів відходів в джерелах їх утворення, укладення договорів з підприємствами на постачання відходів вторинної сировини, забезпечення ритмічності постачань відходів з джерел їх утворення і так далі. Збір відходів споживання населення здійснюється через мережу приймальних пунктів (стаціонарних і пересувних), житлово-експлуатаційні контори, домоуправління, школи, ринки та ін.

Збір відходів споживання в компактних джерелах (поліетиленової плівки сільськогосподарського призначення, мішків з-під добрив) проводять на основі "Інструкції про порядок збору поліетиленової плівки". Відповідно до цієї інструкції обов'язковим є повернення використаної плівки у вторинну переробку. Відсоток повернення використаної плівки орієнтовно визначений в 8-12 %. Основною трудністю при переробці використаної плівки (окрім технологічних питань) є її висока забрудненість (до 20-25 %), тоді як по технічних вимогах на вторинну полімерну сировину вона не повинна перевищувати 5 %. Відмивання плівки від домішок вимагає певних витрат і не стимулює здавальників до проведення цієї роботи. Це завдання можна вирішити з допомогою не лише організаційно-технічних заходів, але і системи цін на вторинну полімерну сировину.

Низьким залишається рівень збору ресурсів вторинних полімерів від населення - орієнтовно близько 5-7 %. Це обумовлено складністю визначення виду відходів. Хоча існує ряд способів розпізнавання полімерів (по щільності, температурі плавлення, хімічній стійкості, запаху при горінні, характеру розрізу виробів з полімерів і так далі), їх використання на практиці вимагає високої підготовки заготівників, спеціального устаткування, а також площ для його розміщення. Проведення цих заходів, особливо технічного і технологічного характеру, пов'язане із збільшенням витрат на заготівлю, які зараз досягають 70 % від загальних витрат на утилізацію відходів. Організація ліній по сортуванню вторинних полімерів (при заготівлі змішаних полімерних відходів) також пов'язана із збільшенням витрат, що знижує зацікавленість заготівельної системи у впровадженні таких технологій без відповідної економічної компенсації витрат на ці цілі. Заготівельна система може істотно збільшити об'єми заготівлі вторинних полімерів (відходів споживання), якщо будуть розроблені прості і надійні методи розпізнавання полімерів, технологія утилізації їх змішаних відходів.

Існує і інший шлях збільшення об'ємів заготівлі відходів споживання населення. Для цього необхідно здійснювати маркування готових виробів при їх виробництві, але на практиці це питання ще не вирішене. Залишається невирішеним і завдання зниження витрат на транспортування вторинних полімерів.

Похожие статьи




МЕТОДИ УТИЛІЗАЦІЇ ТА ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ ТЕРМОПЛАСТІВ, Методи збору і заготівлі вторинної полімерної сировини - Використання вторинної полімерної сировини

Предыдущая | Следующая