Моделювання та оцінка продуктивності земельних елементів за допомогою СППР - Розробка програми використання та охорони земель Ямпільського району Сумської області

На даному етапі робіт в результаті прийнятих управлінських рішень розроблено ряд заходів для підвищення родючості грунту та збільшення кількості врожаю, зокрема збільшенон внесення органічних та мінеральних добрив, особливо сполук калію та фосфору. Запроваджено ряд заходів по впорядкуванню території району, на частині земель запропоновано ввести польову та кормову сівозміни. Значна територія була відведена від залуження та заліснення для покращення природного травостою та попередження ерозії.

На підставі проведеного комплексного аналізу територіальної структури, властивостей і продуктивності земель можна зробити висновок, що для покращення родючості потрібно вживати більш серйозні управлінські рішення, а саме: підвищення природної родючості грунту шляхом збільшення вмісту гумусу, спосіб хоча дорогий, проте інші шляхи не дадуть високих результатів родючості грунтів і відповідно врожайності.

Провівши розрахунки продуктивності земель за видами земельних елементів (Таблиця 3.1) та дослідивши особливості грунтового покриву Ямпільского району, з'ясувалось, що люцерну не рентабельно вирощувати на лучних грунтах. Для покращення продуктивності слід змінити люцерну на тимофіївку лучну.

Застосувавши для розрахунків раніше розроблену мпою СППР, я отримав оцінку стану земельних ресурсів при вирощувані люцерни та тимофіївки лучної. Це значення становить, відповідно: 0,47, що вважається незадовільним, та 0,56 - задовільний. З цього можна зробити висновок, що у даному районі на лучних грунтах доцільніше вирощувати тимофіївку лучну.

Таблиця 3.2 - Розрахунок продуктивності земель за видами земельних елементів

№ п/п

Основні типи грунтів

Культура

Уе, ц/га

Р

Стан земель

До прийняття управлінських рішень

1

Дернові підзолисті

Льон

4,5200

0,54

Задовільний

2

Торфові

Люцерна

201,19

0,6

Задовільний

3

Темно-сірі

Льон

4,41

0,53

Задовільний

4

Дерново-опідзолені

Льон

4,37

0,52

Задовільний

5

Лучні

Люцерна

159,08

0,47

Незадовільний

Після прийняття управлінських рішень

6

Лучні

Тимофіївка лучна

188,21

0,56

Задовільний

Похожие статьи




Моделювання та оцінка продуктивності земельних елементів за допомогою СППР - Розробка програми використання та охорони земель Ямпільського району Сумської області

Предыдущая | Следующая