Створення структур таблиць та приведення їх до нормальної форми - Оцінка сучасного стану екосистеми та розрахунок його прогнозів за допомогою прикладних програм Microsoft Access та GIS

Для створення бази даних необхідно с початку розробити її структуру.

Основний структурний елемент Access - таблиця, в якій зберігається інформація. Об'єкт "таблиця" - це лише одна частина Access - системи, в якій справді зберігається інформація. Всі інші об'єкти (такі, як запити, форми та звіти) грунтуються на даних таблиць [7].

Структуровану інформацію, організовану в таблицю, легше зрозуміти і читати.

По - перше, за рахунок класифікації по стовпчиках. Кожен стовпчик таблиці являє собою результат певної класифікації.

По - друге, тому, що рядки повторюють шаблон. Шаблон, установлений за допомогою стовпчиків, повторюється в кожному рядку. Кожний рядок подає інформацію про певний існуючий об'єкт, наприклад, про легковий автомобіль, заводи - виготовлювачі або роки випуску.

Ці два чинники дозволяють легко читати інформацію таблиці, оскільки кожен рядок у таблиці передбачений.

Ця передбачена структура дає можливість комп'ютерній програмі виконати аналогічні операції набагато швидше і з вищою точністю, ніж це може зробити людина.

Використовуючи конструктор для створення таблиць MS Access, створюємо відповідні таблиці (рис. 2.1).

таблиці бази даних

Рисунок 2.1 - Таблиці бази даних

В таблиці "About_factors" міститься інформація про назву показника, нормативний документ. В таблиці "About_districts" міститься перелік одиниць вимірювання до кожного показника. В таблиці "About_place" міститься інформація про місце розташування кожної точки контролю за якістю грунтів та інформація про періодичність виконання замірів. В таблиці "about_ data" міститься перелік всіх показників по всім точкам відбору проб атмосферного повітря та дата проведення замірів і значення показників.

У результаті визначення зв'язків між таблицями повинна вийти наступна схема бази даних (рисунок 2.2)

схема даних

Рисунок 2.2 - Схема даних

Таблиці MS Access з внесеними даними санепідемстанції зображено на рисунках 2.3-2.13.

таблиця

Рисунок 2.2 - Таблиця "About_place"

Рисунок 2.3 - Таблиця "Name"

Рисунок 2.4 - Таблиця "d_2011"

таблиця

Рисунок 2.5 - Таблиця "data_air"

Важливим моментом при завантажуванні даних у таблиці є забезпечення захисту від помилок. Тому потрібно дуже ретельно продумати, як забезпечити введення, редагування чи перегляд даних у вигляді, який був би зручним і звичним для користувача, а також запобігав би виникненню помилкових даних. Таким засобом в Access є форми [8, 9].

Форми - основний засіб для організації інтерфейсу користувача в додатках Microsoft Access. Отже, форми є засобом організації інтерфейсу між користувачем і системою. Форми можна створювати на базі таблиць і запитів. Перехід до форм, окрім кращої візуалізації даних, дає низку додаткових можливостей. На формі можна зручно розташувати:

    - поля типу OLE (Object Linking) з картинками, фотографіями тощо; - елементи керування: кнопки, перемикачі тощо; - надписи: заголовки форми, рубрик (а також розрисувати форму чи задати фоновий рисунок); - обчислювальні поля (це також елементи керування) для відображення результату обчислень, виконаних на базі наявних полів; - закладки (багатосторінкові форми, де поля групують за змістом на різних закладках) [8].

У програмі Access створено форми (Формы > Создание формы с помощью мастера) на основі даних таблиці в MS Access рисунок 2.6.

Рисунок 2.6 - Форма таблиці "About_place" і "data_air"

Створення запитів до бази даних на мові SQL

Запити є потужним засобом обробки даних, які зберігаються у таблицях Access. За їх допомогою можна переглядати, аналізувати та змінювати дані з кількох таблиць. Вони також можуть використовуватись як джерело даних для форм та звітів. Запити дозволяють обраховувати підсумкові значення і виводити їх у компактному форматі, а також виконувати обчислення над групами записів [9].

За даними санепідемстанції в програмному пакеті MS Access за допомогою режима SQL створено запити точок відбору проб грунтів і визначено вміст хімічних речовин у цих точках (рисунок 2.7-2.10).

створення запиту в режимі sql за 2011 рік

Рисунок 2.7 - Створення запиту в режимі SQL за 2011 рік

створення запиту в режимі sql за 2012 рік

Рисунок 2.8 - Створення запиту в режимі SQL за 2012 рік

створення запиту в режимі sql за 2013 рік

Рисунок 2.9 - Створення запиту в режимі SQL за 2013 рік

результат запиту за 2011 рік

Рисунок 2.10 - Результат запиту за 2011 рік

результат запиту за 2012 рік

Рисунок 2.11 - Результат запиту за 2012 рік

результат запиту за 2013 рік

Рисунок 2.12 - Результат запиту за 2013 рік

Похожие статьи




Створення структур таблиць та приведення їх до нормальної форми - Оцінка сучасного стану екосистеми та розрахунок його прогнозів за допомогою прикладних програм Microsoft Access та GIS

Предыдущая | Следующая