Завдостійке кодування - Комплектація приймальної установки супутникового безпосереднього телевізійного мовлення

Після скремблювання дані транспортного пакету спільно зі стартовою синхрогрупою ССГ або ССГ піддаються завадостійкому кодуванню укороченим кодом Ріда-Соломона (204, 188, 8), де 204 і 188 - відповідно числа байт в транспортному пакеті "після проведення" і "до начала" завадостійкого кодування, 8 - коректуюча спроможність коду, що дозволить скоректувати 8 пакетів помилок розміром по 1 байту.

Укорочений код PC (204, 188, 8) формується в кодері повного коду Ріда - Соломона (255, 239, 8) шляхом додання перед початком транспортного пакету групи з 51 байта, що перебує з одніх нулів. Отриманний пакет з 239 байт минає завадостійке кодування, після закінчення якого добавлені позиції в 51 байт відкидаються. Робота кодера описується генераторним поліномом:

Р (Х) =Х8+Х4+Х3+Х2+1.

Дане кодування по термінології стандарту DVB-S відноситься до зовнішньої системи кодозахисту модема. Вона розрахована на коррекцію помилок в цифрових потоках, які проходять внутрішню систему кодозахисту модему, що забезпечує одержання цифрового потоку з коефіцієнтом помилок не хуже 2х10-4. В цьому випадку після декодера кода Ріда-Соломона коефіцієнт помилок знизиться до 10-10... 10-11.

Відзначимо, що така висока вимога до коефіцієнту помилок є слідством стиску відеоданних, що будуть в декодере MPEG-2 багатократно використовуватися в розрахунках при відновленні недостаючих ТВ відліків. В підсумку кожна одинична помилка багатократно розмножується і візуально виявляється у вигляді перекрученої зони на зображенні, а не точки.

Також відзначимо, що міжнародні норми на якість ТМ зображення зі стиском припускають появу однієї нескоректованної цифрової помилки за 1 годину передачі, що відповідає коефіцієнту помилок 0.8 х10-11 при швидкості цифрового потоку 34 Мбіт/с.

Похожие статьи




Завдостійке кодування - Комплектація приймальної установки супутникового безпосереднього телевізійного мовлення

Предыдущая | Следующая