Швидкість передачі відео - і звукоданных - Комплектація приймальної установки супутникового безпосереднього телевізійного мовлення

При організації багатопрограмного цифрового ТМ мовлення надто важливо правильно вибрати швидкості передачі відео - і звукоданних, оскільки від цього безпосередньо залежить якість ТМ зображення і звукового супроводу.

Суб'єктивні експертні оцінки якості ТМ зображення показали, що для одержання ТВ зображення зі студійною якістю, відповідно Рекомендації 601 МККР, необхідно передавати відеоданні зі швидкістю біля 9 Мбіт/с. При цьому декодованний відеосигнал буде придатний для наступної цифрової обробки. Для одержання ТМ зображення з якістю, відповідною ТМ зображенню на екрані побутового телевізора систем ЦТ ПАЛ або СЕКАМ буде достатня швидкість передачі відеоданних біля 6 Мбіт/с. При цьому декодованний відеосигнал буде малопригодним для наступної обробки і повторного кодування з інформаційним стиском.

Відзначимо також, що при передачі "живих" ТМ репортажів вимагається більш висока швидкість передачі відеоданних, ніж при передачі кінофільмів. Для передачі кінофільмів може бути допустима навіть швидкість передачі відеоданних біля 4 Мбіт/с, хоча краще використовувати 5 Мбіт/с.

Необхідно також відзначити, що суб'єктивна якість ТМ зображення при однаковій швидкості передачі відеоданних буде вище в системах телебачення з частотою розгортки полів 50 Гц, ніж в системах телебачення з частотою розгортки полів 60 Гц. Це слідує враховувати при зіставленні результатів, що публікуються європейськими, американськими та японськими фірмами-виробниками кодеків MPEG-2.

Корисно також мати орієнтири при виборі швидкості передачі звукоданних. В нинішній час узвичаєним еталоном вищої якості звуку є звук одержанний при відтворенні компакт-дисків. Тому в стандарті MPEG-2 припускається, що в системах цифрового ТМ мовлення якість звукового стереосупроводження суб'єктивно не повинно відрізнятися від звуку з компакт-диску.

Ця умова виконується для прийнятої в стандарті MPEG-2 системі інформаційного стиску звукоданных МЮЗИ-КАМ при швидкості передачі звукоданных по 128 Кбіт/с на кожний моноканал звукового супроводу. Таким чином, для самого низького рівня двухканального стереозвукового супроводу - зажадається цифровий потік рівний: 128 Кбіт/с х2 = 256 Кбіт/с.

Відзначимо, що зарубіжні кодеки MPEG-2 мають 4 канальний звуковий супровід, при якому для передачі звукоданних вимагається цифровий потік 128 Кбіт/с х4 = 512 Кбіт/с.

Цифровий потік для передачі додаткової інформації вибирається розробником системи в залежності від передбачуваного обсягу даних додаткової інформації. Швидкість передачі даних ДИ звичайно вибирається кратно швидкості МККТТ для цифрового потоку телефонного каналу - 64 Кбіт/с. З точки зору уніфікації каналів цифрової передачі даних звукового супроводу і даних ДИ, звичайно швидкість передачі даних ДИ вибирається рівно 128 Кбіт/с.

Похожие статьи




Швидкість передачі відео - і звукоданных - Комплектація приймальної установки супутникового безпосереднього телевізійного мовлення

Предыдущая | Следующая