Status praesens на 16. 04. 2016 - Мастит молочної залози корови

Т - 39,90С; П - 72 уд/хв;Д - 21 дих. рухів/хв.

Скорочення руця/5хв = 6.

Положення тіла тварини в просторі - лежаче. Корова лежить у природній позі з підігнутими кінцівками. Будова тіла середня. Конституція ніжна. Вгодованість середня. Темперамент спокійний, врівноважений.

Шерстний покрив густий, матовий, має запах, специфічний для даного виду тварин. Шкіра рухлива, еластична, пошкодження на шкірі відсутні. Температура шкіри на симетричних ділянках однакова. Колір на непігментованих ділянках шкіри блідо-рожевий. Підшкірна клітковина добре виражена. Шкіра вим'я не рівномірного кольору на зпередній лівій долі вим'я помітне почервоніння, набрякання. Місцева температура дещо підвищена.

Слизова ротової порожнини блідо-рожевого кольору, не пошкоджена, волога. Коньюктива рожева, волога. Слизова носа блідо-рожева, волога, блискуча, цілісність не порушена. Слизова оболонка піхви блідо-рожевого кольору.

Поверхневі лімфовузли в нормі (підщелепові: рухливі, пружні, безболісні; передлопаткові: рухливі, пружні, безболісні). Відхилення виявлено лише в надвим'яних, вони дещо збільшені в об'ємі, але при пальпації у місцях їх локалізації немає болючості, місцева температура не підвищена.

При проведенні термометрії виявлено Т=39,9?С.

Дослідження серцево-судинної системи.

Серцевий поштовх прослухуется зліва у 3-4 міжнебірерьї зліва. Серцевий поштовх помірної сили, локалізований. При аускультації серцевий поштовх прослуховується легко, ясно; тони добре диференційовані, відхилень немає. Частота пульсу становить 72 уд/хв.[2]

Глибока больова і тактильна чутливість збережені, рухи координовані, рефлекси на зовнішні подразники в нормі.

Дослідження дихальної системи.

Частота дихальних рухів 21/хв. Дихання вільне, ритмічне супроводжуються рівномірним розширенням та звуженням грудної клітини. Тип дихання грудо-черевний. Фази вдиху та видиху рівномірно чергуються між собою, вдих відбувається дещо швидше. Витікання з носу відсутні. Грудна клітка округла, при пальпації болючість, набряки, емфіземи відсутні. Під час перкусії легень прослухується чіткий легеневий звук без притуплень. Кашель відсутній, хрипи не прослуховуються.

Дослідження травної системи.

Апетит у тварини нормальний. Жування енергійне, без сторонніх шумів, ковтання - вільне. Жуйка починається через 20-30 хвилин після прийому корму, триває 30 хвилин.

У тварини губи щільно змикаються, ротова щілина закрита. Стан слизової оболонки губ та ясен без патологій. Виділення слини помірне, кормових масс, що затрималися, а також ексудату в ротовій порожнині не виявлено.

Природна конфігурація глотки і верхньої частини яремного жолоба та стравоходу збережена, припухань в цих ділянках не виявлено. При пальпації больова реакція відсутня, місцева температура не підвищена.

Оглядом стравоходу спостерігалися хвилеподібні рухи вздовж яремного жолоба під час прийому корму, збільшень обсягу і припухлості не виявлено.

Живіт не збільшений, помірно округлий, тонус черевних м'язів всієї черевної стінки помірний. Хворобливість в області живота відсутня, і місцева температура не підвищена.

При пальпації рубця (rumen) встановлені поштовхи помірної сили, нетривалі. Займає майже повністю ліву половину черевної порожнини від діафрагми до тазу. Кількість скорочень рубця за 5 хвилини - 6.

Сітка (reticulum) досліджувалась за допомогою провокаційних проб з метою діагностики травматичного ретикулоперикардита. Під час проведення проб тварина занепокоєння не виявляло.

Пальпація книжки (omasum) безболісна. При перкусії звук притуплений, при аускультації чути шум шорохуватого тертя.

При огляді сичуга (abomasums) збільшення і випинань не спостерігається.

Огляд печінки: болючості печінки не виявленов нормі не збільшена, при пальпації безболісна, займає фізіологічне положення(розміщена в правому підребер'ї, від 6-8-го до вертебрального кінця 13-го ребра).

Акт дефекації безболісний, при цьому тварина приймає фізіологічну позу. Калові маси характерного бурого кольору, без домішок крові та слизу, зі специфічним для даного виду тварин запахом.[7]

Дослідження сечостатевої системи.

Поза при сечовипусканні природна, хворобливості не спостерігалося. Акт сечовиділення природній триває 1-2хвилини. Сеча світло-жовта, прозора, рідко-водяниста зі специфічним запахом.

Нирки та сечовий міхур досліджувалися шляхом бімануальної пальпації. Нирки займають фізіологічне положення, не збільшені, безболісні. Переповнення чи болючість сечового міхура при пальпації не виявлено.

Слизова оболонка піхви блідо-рожева, волога, виділення відсутні, без тріщин і виразок.

Дослідження нервової системи.

При огляді не спостерігалося патологічних відхилень в поведінці, тварина дещо пригнічена. При огляді встановлено, що череп правильної форми, парні кістки симетричні, деформації кісток не виявлено, хребетний стовп рухливий, викривлень не видно. Дослідження органів чуття (зір, слух, нюх) не виявило відхилень.

М'язовий тонус - помірний, рефлекси добре виражені, рухи скоординовані. Судом та паралічів не виявлено.

Похожие статьи




Status praesens на 16. 04. 2016 - Мастит молочної залози корови

Предыдущая | Следующая