Профілактика та лікування отруєнь окисом вуглецю - Агресивні і отруйні речовини та захист від них

Профілактика уражень. Для попередження отруєння окисом вуглецю необхідно здійснювати контроль за справністю опалювальних приладів, особливо в рухомих об'єктах, за дотриманням правил техніки безпеки при роботі в гаражах, боксах і автомобільних кузовах та інших герметизованих приміщеннях.

Для захисту органів дихання від проникнення окису вуглецю може бути використаний фільтруючий протигаз з гопкалітовим патроном (при відносно низьких концентраціях отрути в атмосфері) або ізолюючий протигаз (при високих концентраціях чадного газу).

При наданні медичної допомоги ураженим окисом вуглецю основні зусилля повинні бути спрямовані на проведення заходів по прискоренню дисоціації карбоксигемоглобіну, а також на підтримку життєво важливих функцій організму.

Надання медичної допомоги Треба починати із заходів, спрямованих на припинення поступання отрути в організм, для чого необхідно вивести (винести) ураженого з отруєної атмосфери або надягти на нього протигаз з гопкалітовим патроном (чи ізолюючий протигаз).

Розстебніть воріт і тиснучу одяг. Забезпечте спокій і безперервний доступ свіжого повітря.

    - Викличте швидку медичну допомогу - Розітріть енергійними рухами тіло постраждалого. - На голову і груди покладіть холодний компрес. - Якщо потерпілий у свідомості, напоїти його теплим чаєм, кавою.

При втраті свідомості, що говорить про тяжкому отруєнні, шкіра у потерпілого червоніє, зіниці розширюються. Дихання, спочатку часте і гучне, стає поверхневим. Негайно винесіть його на вулицю, а якщо ви не в змозі цього зробити, відкрийте вікно, в крайньому випадку, розбийте його. На голову і груди покладіть холодні компреси або грілку з льодом, пляшку з холодною водою.

Дайте йому понюхати ватку з нашатирним спиртом (не підносьте ватку з нашатирним спиртом безпосередньо до носа, а помахує їй на відстані). Розітріть енергійними рухами тіло постраждалого

Якщо у потерпілого відсутнє дихання, негайно починайте проводити штучну вентиляцію легенів способом "з рота в рот" або "з рота в ніс", а за відсутності пульсу - і зовнішній масаж серця. Продовжуйте серцево-легеневу реанімацію до прибуття швидкої медичної допомоги або до приходу постраждалого до тями. Той, хто надає першу допомогу, щоб не отруїтися, вдих в рот або ніс потерпілого повинен робити через змочену водою марлеву серветку чи носовичок, а при пасивному видиху потерпілого відхиляти свою голову в бік, щоб видихуване газ не потрапив у легені. Викличте швидку медичну допомогу.

Похожие статьи




Профілактика та лікування отруєнь окисом вуглецю - Агресивні і отруйні речовини та захист від них

Предыдущая | Следующая