Профілактика та загальні принципи лікування, Медична допомога ураженим - Агресивні і отруйні речовини та захист від них

Від дії задушливих отруєних речовин надійно захищають індивідуальні засоби захисту органів дихання (загальновійськові фільтруальні протигази).

У зв'язку з тим, що специфічні антидоти відсутні, застосовують патогенетичні і симптоматичні засоби лікування:

    - а) заходи, які обмежують споживання кисню. До них відноситься надання фізичного спокою і зігрівання в холодний час року. Такі заходи направлені на зменшення гіпоксії та попередження набряку легень; - б) оксігенотерапію. Вона повинна бути ранньою і її проводять до зникнення гіпоксії. Найбільш доцільна тривала методика призначення 40-60% киснево-повітряної суміші, наприклад, по 30 хв. з перервами 10-15 хв.. У деяких випадках, при "сірій" гіпоксії показане призначення карбогену для покращання функціонального стану дихального центру. Але поряд з оксігенотерапією, інгаляційно використовують речовини (піногасники), що підвищують поверхневий натяг набрякової рідини і зменшують її об'єм (етиловий спирт, 10% спиртовий розчин антифомсилану тощо). - в) накладання венозних джгутів або кровопускання або застосовується при початкових ознаках ТНЛ, але без наявних порушень серцево-судинної системи (350-450 мл), при необхідності повторно через 6-8 год. (по 150-200 мл) з наступним введенням 25-40% розчину глюкози (50-100 мл) або розчину поліглюкину в об'ємі до 500 мл. При "сірій" гіпоксії ці заходи протипоказані.

Потім проводять медикаментозну терапію. Протипоказане введення адреналіну, норадреналіну, так як вони можуть підсилити набряк легень; морфіну, який пригнічує дихальний центр, а також барбітуратів, аналептиків, атропіну.

Медична допомога ураженим

При етапному лікуванні уражених отруєних речовин задушливої дії необхідно виходити з таких положень:

    - а) будь-який уражений отруєними речовинами задушливої дії, незалежно від його стану, повинен розглядатися як носилковий хворий; - б) на всіх етапах евакуації і у дорозі повинно бути забезпечено зігрівання ураженого (укутування, хімічні грілки, теплі напої); - в) всі особи, які підозрілі на ураження отруєними речовинами задушливої дії, повинні підлягати обсервації на одну у добу, після чого, при відсутності явищ інтоксикації за цей період, можуть вважатися практично здоровими.

Перша медична допомога:

    - одягання протигаза; - інгаляція фіциліну при рефлекторній зупинці дихання, ларингобронхоспазмі; - укриття від холоду; - вивіз (винос) уражених із зараженого району.

Долікарська допомога:

    - зігрівання (укриття від холоду); - застосування серцевих засобів (кордіамін, камфора, кофеїн); - киснева терапія, ШВЛ за показаннями.

Похожие статьи




Профілактика та загальні принципи лікування, Медична допомога ураженим - Агресивні і отруйні речовини та захист від них

Предыдущая | Следующая