ОСНОВИ ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЛІ В БУДІВНИЦТВІ, ПОНЯТТЯ РЕНТИ. ЇЇ ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ - Економіка будівництва

ПОНЯТТЯ РЕНТИ. ЇЇ ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ

Капітал, інвестований в об'єкти тривалого користування і не потребуючий від власника підприємницької діяльності приносить власнику прибуток у виді ренти.

У будівництві цей вид капіталу зв'язаний із двома вилами нерухомості земельними ділянками і будинками, що здаються в наймання. Сутність капіталу, що приносить власнику ренту, полягає в тому, що він дає можливість користувачу витягати прибуток підлягаючу розподілу між ними в залежності від їхніх часток у сукупному капіталі, що брав участь у справі. Рента може бути отримана власником земельної ділянки в результаті продажу його чи забудовнику передачі в тривале користування. При цьому забудовник, вкладаючи додатково свій капітал і ідеї, дістає прибуток, частину якої повинна складати рента.

Види і характеристики ренти:

    1. Абсолютна рента відповідає ділянкам на окраїні агломерацій. Вона являє собою як би мінімальну фінансову перешкоду при одержань ділянки, хоча і вимагає максимальних витрат на освоєння. Рівень ренти встановлюється в залежності від попиту та пропозиції. 2. Диференціальну ренту може одержати власник ділянки, на якому витрати по освоєнню нижче, ніж на окраїні. Добре інформований землевласник прагне скористатися цією перевагою. 3. Монопольна рента утвориться в особливих випадках, коли ділянки розміщені в центральних зонах, особливо престижних чи комфортабельних.

Види ренти розрізняються також у тім, що абсолютна рента включає у вартість будівництва ієни земельних ділянок, монопольна ж не оплачується в складі вартості будівництва переноситься на користувача (замовника) об'єкта. Диференціальна рента балансує витрати на облаштованість і мінімальну ренту.

На кращих ділянках перевищення вартості компенсується в процесі експлуатації об'єктів і не є суспільно необхідними витратами на будівництво. Капітал, що приносить ренту, відрізняється від позичкового тем, що його власник, хоча і не займається підприємництвом, але ризикує в більшому ступені, чим якби він помістив ці гроші в банк під про центи. Земельні ділянки і нерухомість у більшому ступені піддаються впливу ринкової кон'єктури по цьому власник капіталу при висновку угод у праві розраховувати на великий відносний прибуток, чим банківський відсоток, що втім, не виключає можливість невдач.

Похожие статьи




ОСНОВИ ЕКОНОМІЧНОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЛІ В БУДІВНИЦТВІ, ПОНЯТТЯ РЕНТИ. ЇЇ ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ - Економіка будівництва

Предыдущая | Следующая