Інвентаризація та аналіз насадження - Проектні пропозиції з формування (реконструкції, відновлення, оптимізації) архітектурно-ландшафтного комплексу

Насадження на даному об'єкті на 97% відсотків знаходяться в гарному стані і виконують всі необхідні функції, в зв'язку з тим що склад насаджень постійно поновлюється і має гарний догляд.

З існуючих насаджень на ділянці присутні:

Наприклад:

Абрикос звичайний (Armeniaca vulgaris)

Велике дерево висотою від 3 до 10 метрів, стовбур до 30-40 см у діаметрі, із сіро-бурою корою. Листи великі, чергові, еліптичні. Квітки одиночні, білі або рожеві, до 3 см у діаметрі. Цвіте до розпускання листя. Плоди дозрівають у червні-липні. Тривалість життя до 50 років. Плід округлий, жовтий або жовтогарячий, іноді червонуватий, з поздовжньою борозенкою, з густим повстяним опушенням. Краще всього він зростає на родючих, незаболочених і теплих грунтах.

Бірючина звичайна (Ligustrum vulgare)

На пів вічнозелений чагарник заввишки 2-3 м, родом з Європи, має вічнозелені сорти. В наших умовах зазвичай до 2 метрів. Листя ланцетне, супротивне, блискуче, довжиною до 10см. Квіти білі, душисті у пірамідальних віничках, довжиною до 6 см на кінцях гілок. Цвітіння у липні-серпні до трьох тижнів. Плід чорний, блискучий, яйцевидний, до 6-8мм завдовжки, отруйний. У холодні зими підмерзає. Зростає як на сонці, так і в півтіні. Димо - та газостійка. Дуже посухостійка.

Береза бородавчаста (Betula pendula). Дерево 10-20 м заввишки з гладенькою білою корою, при основі стовбура кора чорно-сіра, глибоко тріщінкувата. Крона ажурна з пониклими гілками. Молоді пагони червоно-бурі, густо вкриті смолистими бородавками. Листя (3,5-7 см завдовжки, 2,5-5 см завширшки), чергові, ромбічно-яйцеподібні або трикутно-ромбічні з широко клиноподібною основою, гостро зубчаті по краю, з обох боків гладенькі. Квітки одностатеві, рослина однодомна.

Каштан кінський (Aesculus hippocastanum)

Листопадне дерево, заввишки до 30 м і більше, з густою розлогою кроною. Молоді паростки червонувато - або сірувато-бурі з добре вираженими чечевичками. Листя супротивне, з довгими черешками, пальчасто-складні, до 25 см в діаметрі, з 5-7 сидячими листочками. Листочки загострені, злегка зубчасті. Квітки білі або блідо-рожеві, з бахромчатими по краю пелюстками, зібрані в конусо видних крупних прямостоячих суцвіть (завдовжки до 30 см). Цвітіння в травні - червні. Плід - округла шипувата зелена коробочка до 5-6 см в діаметрі, при дозріванні що розкривається трьома стулками. Квітне в травні, плоди дозрівають у вересні - жовтні. Розмножується насінням.

Клен гостролистий (Acer platanoides)

Дерево до 30м заввишки. Крона широко округла, щільна, діаметром 1-22м. Кора темно-сіра, з дрібними тріщіками. Листя крупне, до 18см, п'ятиопасте, темно-зелене, блискуче, восени має від золотисто-жовтого до пурпурного кольору. Квіти жовто-зелені, дрібні, духмяні, зібрані у щитовидні суцвіття Період цвітіння - квітень, одночасно з розпусканням листя. Плоди - крилатки буровато - жовтого кольору. У ранньому віці зростає швидко, щорічний приріст 45-60см. К 50 рокам ріст повільно уповільнюється, а іноді й зовсім припиняється. Росте 200 та більше років. Вимогливий до родючості грунту та до вологи, не переносить застою оди та засоленості. Вітростійке. Витримує пересадку, страждає від ущільненості грунту. Зимостійкий.

Похожие статьи




Інвентаризація та аналіз насадження - Проектні пропозиції з формування (реконструкції, відновлення, оптимізації) архітектурно-ландшафтного комплексу

Предыдущая | Следующая