Різноманітнсть ссавців та їхні пристосування до різних середовищ існування, Ряд Копитні - Ссавці на території України

Ряд Копитні

Копитні -- велика нетаксономічна група ссавців, у яких замість кігтів на кінцях пальців ростуть рогові копита. За своїм змістом це не таксон, але за складом він близький до надряду Ungulata (унгуляти). Більшість копитних -- рослиноїдні тварини, рідше всеїдні. Від хижаків вони рятуються втечею. Малята копитних ссавців народжуються зрячими, з волосяним покривом і вже через кілька годин можуть іти за матір'ю.

Пальців від 1 до 5. Розміри від дрібних -- із зайця (дамани) -- до дуже великих (слони).

Поширені на всіх материках, окрім Антарктиди (до Австралії і Нової Зеландії завезені), а також в прибережних водах деяких морів (сирени). Мають походження від древніх копитних. Багато копитних -- об'єкт промислу. До надряду копитних відносяться найкоштовніші домашні тварини -- коні, рогата худоба, свині, верблюди і олені. Копитні -- узагальнена назва родів плацентарних ссавців:

    - Парнокопитні - Непарнокопитні - Стародавні копитні † - Південноамериканські копитні † - Мезоніхії †

Непарнокопитні і парнокопитні становлять більшу частину копитних тварин, і таким чином, включають більшість великих наземних ссавців. Ці дві групи вперше з'явився в кінці палеоцену і раннього еоцену (близько 54 мільйонів років тому), швидко поширювалися на широкий спектр видів на численні континенти, і розвивалися паралельно з того часу. [1]

Похожие статьи




Різноманітнсть ссавців та їхні пристосування до різних середовищ існування, Ряд Копитні - Ссавці на території України

Предыдущая | Следующая