Меблі і декор - Стиль кантрі у дизайні

Меблі для сільського інтер'єру повинна бути дерев'яною, добротної, масивної, простий, навіть дещо грубуватою. В пошані буфети, масивні столи, стільці чи лавки, довгі полиці під стелею, скрині, крісла-гойдалки.

Добре виглядають ковані деталі меблів, мідь і олово в обробці. Ніякого хромованого блиску, ніяких скляних або дзеркальних поличок, шаф-купе і помпезною м'яких меблів!

В спальні повинна бути міцне і просте дерев'яне ліжко, замість тумбочок - скрині, дерев'яні етажерки. Для оформлення інтер'єру вітальні в стилі кантрі годяться диванчики простих прямокутних форм, з натуральної оббивкою в квіточку, що клітку або смужку, масивний стіл, торшер.

Телевізор та іншу техніку краще грамотно задекорувати (якщо у вас "хата", то можна вписати настінний телевізор у фальш-вікно зі ставнями, а якщо "садиба", то можна оформити його в різьблену раму).

Текстилю повинно бути багато. Це і ситцеві або лляні штори в горошок або квіточка (можна використовувати шторки замість деяких міжкімнатних дверей, а також замість фасадів кухонних меблів), і ткані доріжки і покривала, і в'язані серветки, і багато іншого. Вітається клаптикове шиття.

Якщо є можливість, включіть в проект російську піч - основу, царицю, душу російського дому. Якщо ви створюєте інтер'єр старої сільської хати, то піч може бути просто побіленої, а якщо дворянської садиби - то викладеної кахлями. Якщо стіни з дерева, то краще залишити їх без додаткової обробки.

На стелі - балки. Вікна оформляються наличниками і віконницями (якщо вибрано стиль старої хати - то грубими, якщо дворянської садиби або терема - різьбленими). Меблі - масивні, дуже важкі, дерев'яні. Знову ж таки, в залежності від дизайнерської завдання, вона може бути грубою, з прямокутними лініями, так і різьблений.

Багато довгих полиць, замість стільців добре використовувати лави, замість тумбочок - скрині. На високій різьблений ліжка - піраміда з подушок (якщо мова йде не про селянській хаті, а про теремі). Багато текстилю з вишивкою: рушники, серветки, скатертини, штори, панно, подушки. Мінімум скла і металу, ніякого пластику.

Кольори - білий, червоний, жовтий, відтінки дерева. Світильники у вигляді лампадок і свічок. Якщо у вас "російська садиба", то допустимі лампи з абажурами з тканини. Декор: глиняний посуд, плетені кошики, прядка, а на кухні - самовар, горщики, цибулеві та часникові коси.

Стиль англійський кантрі в інтер'єрі

Цього стилю відповідає дорога дерев'яні меблі кольору червоного дерева або вишні, з мідною фурнітурою: масивні книжкові шафи, столи, секретери, м'які меблі з оббивкою з тканини в клітку або квіточка (шкіряна оббивка також допустима). Неодмінний атрибут - камін: кам'яний, масивний, з полицями.

Багато текстилю: штори, скатертини, обтягнуті тканиною стіни або стелі. Вітаються фарфорові статуетки, горизонтальні настінні картини з пейзажами, атрибути полювання - шкури тварин, рушниці, мисливські аксесуари.

Стильамериканський кантрі в інтер'єрі

Цей стиль також припускає наявність великого каміну. Стіни фарбуються в білий або світлий колір, можна також оббити їх вертикальними дошками. Часто використовуються стельові балки. Цікавий елемент - настінна рейка-вішалка: вузька дошка з гачками, на які можна повісити все, що завгодно (на кухні - посуд, в кімнаті - маленькі полички, дзеркала, шафки на шкіряних завісах і т. д.).

Що стосується меблів, то вона також добротна, дерев'яна, з мідними, латунними або бронзовими вставками, м'які меблі найчастіше обтягнута шкірою, але також використовуються переплетені смуги тканини.

Подушки на диванах, ковдри, пледи і килимки на підлозі часто виконані в техніці клаптикового шиття. Можна використовувати для декору шкури тварин, роги. Переважаючі кольори - синій, білий, червоний та відтінків дерева.

Стиль "італійський кантрі в інтер'єрі

Щоб додати своєму приміщенню середземноморський колорит, використовуйте витончену дерев'яну меблі (допускається лакована), свіжі зелені, оливкові, блакитні тони. Популярні арочні форми (не тільки в дверних та віконних отворах, але і в меблях і панно). Широко використовується оздоблювальний камінь. Багато аксесуарів на морську тематику. Часто вікна без фіранок.

Стиль "французький кантрі" або прованс в інтер'єрі

Відмітна особливість - велика кількість текстилю, часто з квітковим орнаментом або зображеннями птахів. Серветочки, скатертини, покривала, доріжки, диванні подушки, штори, тканинні абажури - все це повинно бути з натуральних тканин, колір - натуральний льон, блакитний, блакитний, жовтий, білий.

Добротні меблі зі світлих порід дерева: величезні ліжка, масивні прямокутні столи з лавами або стільцями. Бажані прикраси з колосків, польових квітів, фігурки птахів.

Як бачите, варіантів дизайну інтер'єру в стилі кантрі - безліч. Якщо думаєте, колорит якої країни хочете відобразити в своєму приміщенні, то врахуйте таку особливість: для місця, в якому ви проводите трохи часу, підійде будь-який дизайн, а от для житлового будинку кращим буде той, що відноситься до вашої культури.

Речі, зрозумілі і близькі нам з дитинства, заряджають нас, дають сили, а ось незвичні предмети, кольори, форми і т. д. навпаки, вимагають емоційних витрат.

Отже, до основних характеристик стилю кантрі можна віднести:

По-перше, не можна виділити властиву цьому напрямку колірну гаму. Кімната в стилі кантрі -- це завжди змішування декількох відтінків, тут немає чисто білих стін, стерильна чистота яких зробить приміщення дуже холодним. Штори в клітку можуть відмінно поєднуватися з шпалерами в дрібну бежеву смужку, декоративною штукатуркою, яка виглядає як природні нерівності стін і скатертиною з ручною яскравою вишивкою на великому столі. У кантрі світле або темне дерево меблів може контрастувати з строкатим візерунком килими на підлозі або різнокольоровими подушками м'яких диванів. Але краще все ж використовувати три-чотири основні кольори, інакше інтер'єр буде виглядати занадто переобтяженим.

Тільки кухня в стилі кантрі може відрізнятися ось такими яскравими, темно-зеленими фасадами з рослинними орнаментами. Уявити собі таку кількість кольору і яскравих фарб в будь-якому іншому інтер'єрі досить складно

По-друге, стиль кантрі не встановлює жорстких критеріїв щодо обробки стін і підлоги. Ідеально рівні стіни для сільського будинку -- явище вкрай рідкісне, так що натуральність і природність тільки вітаються. Шпалери в смужку, клітку або дрібну квіточку, текстильні шпалери, що імітують настільки улюблені цим напрямком тканини, натуральний чи штучний камінь, дерев'яні панелі, декоративна штукатурка і однотонна фарбування -- можна вибрати буквально все, що завгодно і при цьому потрапити в точку. Головне -- уникати холодних відтінків і строгості, адже лаконічність і серйозність зовсім не підходять домашнього та затишного кантрі. Якщо стіни однотонні, то їх просто необхідно підкреслити пишними і яскравими шторами, одну стіну виділити з допомогою яскравого рисунку або все тих же "квітчастих" шпалер.

Створити таку красу з каменю в міській квартирі, звичайно, складно і дорого, проте можна облицювати каменем тільки одну зі стін, виділити місце під телевізор або картину над диваном

По-третє, при виборі підлогового покриття для кімнати в стилі кантрі краще вибрати не однотонний ламінат, а паркетну дошку з виразною структурою. Натуральне дерево -- кращий варіант для сільського будинку, так що заміною йому може служити тільки керамічна неглазурована плитка. Килимки і циновки, особливо домоткані, ручної роботи будуть більш ніж доречні.

По-четверте, багаторівневі або натяжні стелі в кімнаті, оформленій в стилі кантрі, будуть виглядати чужерідно. Варто віддати перевагу або простий білий стеля, або балки -- декоративні або у разі заміського будинку несучі. Балки на стелі можна назвати однією з головних особливостей цього напряму.

Балки можуть бути справжніми і легкими декоративними, кращого прикраси для стелі в стилі кантрі не відшукати

Балки, які зберегли вид тільки що зрізаного стовбура дерева з корою нададуть кімнаті особливий, по-справжньому заміський вигляд

У-п'ятих, велика кількість текстилю і милих дрібниць для кантрі -- це головний елемент декору. Штори можуть і ситцевими, в квіточку або клітку, і однотонними лляними на тлі стін, обклеєних шпалерами з малюнком, і бавовняними в горошок -- у будь-якому випадку вони просто зобов'язані бути. Тканини в кімнаті в стилі кантрі завжди багато -- серветки, скатертини, подушки, покривала, м'яка оббивка стільців, чохли на диванах.

За допомогою таких картатих штор, скатертини і подушок можна звичайну кухню або вітальню перетворити в дивно затишну кімнату в стилі кантрі. Картини з клаптиків, як і покривала, подушки, створені по техніці печворк -- чудове доповнення такого інтер'єру

Можна виставити на загальний огляд сімейні фотографії в яскравих рамках, сувеніри, вази, свічники, плетені кашпо для горщиків з рослинами, букети польових квітів, дари садів і городів на керамічних тарілках або тацях. В цілому кантрі в цьому відношенні не обмежує фантазію власників, якщо річ дуже подобається і дорога як пам'ять про приємною поїздці або близькій людині -- нехай займає своє місце в інтер'єрі.

Кажучи про національні особливості того чи іншого напряму кантрі, можна відзначити, що штори і скатертини в клітинку -- яскрава особливість англійської кантрі; шкіряні дивани і крісла -- американського; арки та оздобленнякаменем -- італійського; темне дерево -- німецького; яскраві кольори та зображення птахів і рослин -- французького; а світлі меблі, однотонні стіни -- кілька холодного, північного шведського кантрі.

Як бачимо, відмінностей не так вже й багато і вони проявляються швидше в кольорі меблів, різних малюнках, візерунках і виборі елементів декору.

А як же російський кантрі? Має ж наша країна теж запропонувати свій варіант сільського стилю? Вибрати чисто російські традиційні елементи декору легко -- пузатий самовар може зайняти центральне місце на кухні, вдало замінивши звичайний електричний чайник. А гжель, хохлома, димковская розпис прикрасять відкриті полиці і стіни у вітальні, надавши цій кімнаті особливий національний колорит.

Похожие статьи




Меблі і декор - Стиль кантрі у дизайні

Предыдущая | Следующая