Технологія інфрачервоного діапазону у IrDA - Безпровідні мережі

Системи на базі інфрачервоних каналів відрізняються невеликою вартістю приймачів та передавачів (від 1,5 до 4,5 дол. США), високими швидкостями передавання. Передавання відбувається у межах прямої видимості на дуже короткі відстані (декілька метрів).

Стандартизацією мереж інфрачервоного діапазону займається Infrared Data Association (IrDA). Нею визначено комплекс наступних стандартів, які в сукупності і визначають IrDA технологією передавання.

IrPHY (Infrared Phisical Layer Specification) визначає фізичний рівень передавання.

Головними параметрами, що визначаються специфікацією фізичного рівня є: відстань, кут та швидкість передавання. Інфрачервоний сигнал передається у вигляді коротких імпульсів, потужність яких послаблюється залежно від відстані та кута відхилення від лінії прямої видимості. Стандарт визначає максимальну відстань передавання до 1м., але існують пристрої, що працюють на відстані декількох метрів. Пристрої IrDA також не можуть зближатися в притул, тому що чутливий приймач може "засліплюватися" сигналом передавача. Найкращою вважається відстань у 5-60 см. на лінії прямої видимості.

Робоча ланки передавання відбувається у напівдуплексному режимі пристрої перемикаються між режимами передавання та приймання. Неможливість реалізації дуплексного режиму пояснюється тим, що приймач пристрою "засліплюється" сигналом передавання того ж пристрою.

Базові швидкісні режими називають SIR, MIR та FIR. SIR (Serial Infrared) працює з набором швидкостей (9600 біт/с, 19,2 кбіт/с, ..., 115,2 кбіт/с), які визначені для послідовного інтерфейсу RS 232 C. MIR (Medium Infrared) працює зі швидкостями 0,57 та 1,15 мбіт/с. FIR (Fast Infrared) визначає швидкість у 4 мбіт/с. Розробляються стандарти, що підтримують швидкісні режими VFIR (Very Fast Infrared) - 16 мбіт/с та UFIR (Ultra Fast Infrared) - 100 мбіт/с.

IrLAP (Infrared Link Access Protocol) - протокол канального рівня. Виконує функції контролю доступу, пошуку партнерів для передавання. Для кожного передавання IrLAP визначає ролі пристрої. Один з пристроїв стає первинним, а інші - вторинними. Первинний пристрій дозволяє вторинним передавати.

IrLMP (Infrared Link Management Protocol) - це протокол керування, який поділяють ще на два підрівні: LM-MUX (Link Management Multiplexer) та LM-IAS (Link Management Information Access Service).

LM-MUX дозволяє створювати декілька логічних каналів передавання та визначчає порядок зміни ролей первинний/вторинний для пристроїв. LM-IAS підтримує список сервісів, які надаються пристроєм.

Tiny TP (Tiny Transport Protocol) - необов'язковий протокол, який реалізує передавання довгих повідомлень, їхню сегментацію та збирання та керування потоком передавання.

IrCOOM (Infrared Communication Protocol) - необов'язковий протокол, дозволяє інфрачервоному пристрою працювати як послідовний або паралельний порт ПК.

IrOBEX (Infrared Object Exchange) - реалізує обмін довільними об'єктами даних між пристроями (адресами, візитками, документами). Використовує сервіс Tiny TP.

IrLAN (Infrared Local Area Network) - надає можливість приєднання пристрою до локальної мережі.

Похожие статьи




Технологія інфрачервоного діапазону у IrDA - Безпровідні мережі

Предыдущая | Следующая