Основні програмні та апаратні компоненти мережі, Середовище передавання у комп'ютерних мережах, Коаксіальний кабель - Програмне забезпечення комп'ютерних мереж та їх компоненти

Обчислювальна мережа -- це складний комплекс взаємозалежних програмних і апаратних компонентів, що узгоджено функціонують. Вивчення мережі в цілому потребує знання принципів роботи її окремих елементів:

    - комп'ютерів; - комунікаційного устаткування; - операційних систем; - мережних додатків.

Весь комплекс програмно-апаратних засобів мережі може бути описаний багаторівневою моделлю. В основі будь-якої мережі -- апаратний рівень стандартизованих комп'ютерних платформ. Нині у мережах широко й успішно застосовуються комп'ютери різних класів. Набір комп'ютерів у мережі повинен відповідати набору різноманітних задач, розв'язуваних мережею.

Другий рівень -- це комунікаційне устаткування. Хоча комп'ютери і є центральними елементами обробки даних у мережах, останнім часом не менш важливу роль почали відігравати комунікаційні пристрої.

Середовище передавання у комп'ютерних мережах

Техніко-експлуатаційні характеристики середовищ передавання такі: час і швидкість розповсюдження сигналів, вартість, швидкість загасання на одиницю довжини кабелю з урахуванням його частоти, опір одного метра, маса одного метра, завадостійкість у різних навколишніх середовищах, випромінювання в довкілля.

На даний час використовується велика кількість кабелів різних типів (більше 2200). Однак на практиці використовують 3 основні групи кабелів:

    1) коаксіальний 2) скручена пара (вита пара) 3) волоконно-оптичний
Коаксіальний кабель

Поряд зі скрученою парою є найпоширенішим середовищем передавання даних у КМ. Вони мають високу швидкість передавання, завадостійкість, довговічність, помірну вартість. Для них розроблені прості засоби спряження з локальними мережами. Коаксіальний кабель використовується для з'єднання комп'ютерів за топологією Шина. Це з'єднання є найпростішим і не вимагає додаткового обладнання. Тонкий коаксіальний кабель використовується для локальних мереж із загальною довжиною 185м, має товщину о,5 см. Товстий коаксіальний кабель застосовується для з'єднання декількох сегментів мережі, має товщину 1 см і може передавати сигнали на відстань 500м. Для з'єднання за допомогою товстого кабелю використовують додатковий пристрій Вампера.

Похожие статьи




Основні програмні та апаратні компоненти мережі, Середовище передавання у комп'ютерних мережах, Коаксіальний кабель - Програмне забезпечення комп'ютерних мереж та їх компоненти

Предыдущая | Следующая