Охорона біорізноманіття та природноохронна мережа - Біорізноманіття Любешівського району та його охорона

На територій району знаходется Національний природний парк "Прип'ять-Стохід". Загальна площа парку становить 39315,5 га, в тому числі 5961,93 га земель, що надаються йому в постійне користування. Північна межа парку проходить по кордону із республікою Білорусь. У структурі земель парку найбільше становлять болота -- 43%. Решта: ліси -- 35%, чагарники -- 16% і водний фонд -- 6%.

У 1980-х роках на території Любешівського району була створена низка заказників. У 1995 році створений регіональний ландшафтний парк "Прип'ять-Стохід", який об'єднав частину даних територій. 13 серпня 2007 року створений Національний природний парк "Прип'ять-Стохід", який об'єднав усі заповідні об'єкти Любешівського району.

Національний природний парк "Прип'ять--Стохід" багатий також на історико-культурну спадщину. Згідно з археологічними знахідками перші поселення людини з'явились тут 20 тисяч років тому -- в епоху пізньої кам'яної доби. Знаходили також поселення епохи мезоліту, мідно-кам'яної доби, бронзи, заліза. Через цю територію в давні часи проходив водний торговий шлях "Із варяг у греки".

Найвизначнішими історико-культурними спорудами, які збереглися до нашого часу на території НПП "Прип'ять-Стохід", є ворота садиби-замку (XVIII ст.), що були побудовані в стилі бароко; колегія піярів, у якій навчалися багато видатних людей, серед яких найвиразнішою постаттю є польський національний герой Тадеуш Костюшко; а також кляштор і костел капуцинів. Є велика кількість храмів, переважно православних. В одному з них було видіння Божої Матері.

Похожие статьи




Охорона біорізноманіття та природноохронна мережа - Біорізноманіття Любешівського району та його охорона

Предыдущая | Следующая