Малі тіла Сонячної системи, Вступ, Астероїди - Малі тела Соняної системи

Вступ

Космос сонячний комета астероїд

У цьому рефераті розглядатимуться малі тіла Сонячної системи, такі як астероїди, комети, метеорити.

Всі ці тіла різняться між собою та кожне цікаве окремо.

Комети, їх ще називають "Хвостаті зірки", запам'ятовуються насамперед за своїми хвостах, що мати різну форму. Найвідоміша і знаменита комета Галлея, їх можна побачити лише одне разів замірялися вбити протязі людського життя.

Також привертають велике увагу метеори. Метеоритом називається світлове явище, виникає в розквіті від 130 до 800 км.

І найцікавіші, мій погляд, тіла - це астероїди. Астероїдами називають малі планети Сонячної системи, котрі на знімках зоряного неба не відрізнити від зірок.

Астероїди

Малі планети, або астероїди, здебільшого обертаються між орбітами Марса і Юпітера й невидимі неозброєним оком. Першу малу планету відкрито в 1801 р., і за традицією її назвали одним з імен греко-римської міфології - Церера. Незабаром було знайдено й інші малі планети, названі Палладою, Вестою і Юноною. Застосовуючи фотографію, почали відкривати дедалі слабші астероїди. У наш час відомо понад 3000 астероїдів. Протягом мільярдів років астероїди час від часу стикаються один з одним.

На цю думку наводить те, що ряд астероїдів має не кулясту, а неправильну форму. Сумарна маса астероїдів оцінюється лише як 0,1 маси Землі.

Найяскравіший астероїд - Веста не буває яскравішим від 6-ї зоряної величини. Найбільший астероїд - Церера. Його діаметр близько 800 км, і за орбітою Марса навіть у найсиль-ніші телескопи на такому малому диску нічого не можна побачити. Діаметр найменших відомих астероїдів становить лише близько кілометра. Звичайно, астероїди не мають атмосфери. На небі малі планети схожі на зорі, тому їх назвали астероїдами, що в перекладі з давньогрецької означає "зореподібні". Як і для планет, для них характерне петлеподібне переміщення на фоні зоряного неба. Орбіти деяких астероїдів мають незвичайно великі ексцентриситети. Внаслідок цього в перигелії астероїди підходять до Сонця ближче, ніж Марс і Земля, а Ікар - ближче, ніж Меркурій. У 1968 р. Ікар наблизився до Землі на відстань менш як 10 млн. кілометрів, але його зовсім незначне притягання ніяк не вплинуло на Землю. Часом близько підходять до Землі Гермес, Ерот та інші малі планети.

Нові астероїди відкривають щороку. Першовідкривач має переважне право вибрати назву відкритої ним планети. У наш час найчастіше астероїдам присвоюють імена відомих учених, героїв, діячів науки і мистецтва. Так, у 1978 р. було відкрито астероїд, який дістав згодом ім'я Воронвелія на честь автора цього підручника.

Похожие статьи




Малі тіла Сонячної системи, Вступ, Астероїди - Малі тела Соняної системи

Предыдущая | Следующая