Вступ, Творча частина, Історія розвитку постижу та його значення в сучасній моді - Технологія постижу

Постиж проходить певний розвиток від Стародавнього Єгипту аж до сьогодення. Він збагачувався новими технологіями, поступово вдосконалювалися вироби з волосся, а в сучасному світі досягає тріумфу. Це зумовлюється тим, що перукарські ідеї досягли своєї вершини і для створення нових складних у побудові зачісок використовують постиж.

На конкурсних заходах можна побачити не стільки модні зачіски, як величні та масштабні зачіски з постижу. Вони можуть виступати як доповненням до зачіски так і зачіскою взагалі. За допомогою постижних прикрас можна приховати недоліки в зачісці та прикрасити її.

Мета курсової роботи є розробка та виготовлення постижного виробу у вигляді доповнення для створення жіночого образу на довгому волоссі в авангардному стилі.

Основні задачі курсової роботи є вивчення розвитку постижа та технології виготовлення постижних виробів та прикрас для розробки та створення постижного доповнення; основи композиції для створення цілісного та гармонійного образу; використання тенденцій моди.

Творча частина
Історія розвитку постижу та його значення в сучасній моді

Кожна епоха вносила свої директиви у розвиток перукарського мистецтва. Творчі знахідки, знання передавалися із покоління в покоління аж до сьогодення. Зачіска має неповторні риси індивідуальності, стиль, призначення. За допомогою зачіски можна приховати або виділити особливості будови обличчя, певні ознаки статі, віку, національні риси. Для створення зачісок використовують постижні вироби.

Постиж почав існувати з появою першої цивілізації, а саме Стародавнього Єгипту. В той час були популярними перуки, зроблені із волосся рабів. Чим довше волосся людини, тим вище його статус у суспільстві. Жінки одягали подвійні перуки. При цьому своє волосся стригли, на оголену голову надягали одну перуку, а зверху коротшу. Ці перуки мали різне оформлення, форму, що нагадує трапецію, коло, овал. Також в жіночі перуки закріплялися ароматичні конус - вежі. Чоловічі перуки нагадували зачіски, які виконувалися на своєму волоссі. Перуки простих людей виготовлялися із вовни, ниток, мотузок, трави, але були коротші за перуку знаті. Фарбували перуки в різні кольори: синій, оранжевий, чорний та ін. Зачіски дітей фараона прикрашалися обідком зі штучною кіскою на скроні.

У Стародавньому Римі перуки виконувалися із натурального волосся. Перуки наділялися живим виглядом за допомогою фарб і жирних кремів.

Доба Бароко характеризується тим, що разом із перуками використовувалися штучні накладні локони, буклі, валики. Перуки посипалися пудрою. В цей час, а саме в 1615 р., Ерве геній постижного мистецтва винайшов спосіб кріплення волосся до тюлю. Спочатку перуки носили чоловіки, які мали проблеми з своєчасною втратою волосся, але пізніше їх популярність зросла. Завивали перуки за допомогою пари. Різноманітні варіанти укладок буклів або локонів, пришитих до тюлевої основи. Форми перук не були одноманітними, їх налічувалося 50 видів. Виготовлення із жіночого волосся, рідше козячої шерсті або кінського волосу. Мода на перуку стала настільки популярною, що багато країн Європи замовляли їх у Франції. На межі XVII - XVIII ст. особливо приділялась увага проділам на перуках, їх робили посередині.

Доба Рококо характеризується тим, що перуки були без проділів, із невеликим об'ємом над чолом, горизонтальними буклями на скронях і "хвостом" на потилиці.

На відміну від стилю Ампір, в якому перуки майже не використовувалися, Бідермейєр позначився використанням складних у виконанні постижних виробів.

В період стилю Модерн велику популярність мали шиньйони та окремі постижі у вигляді локонів, пучків, буклів.

Доба постмодерну характеризується появою штучних вій. На початку 60-х років спостерігається відсутність перук, а наприкінці 60-х років знову відновлюється дуже стрімко.

В сучасній моді жодний конкурс перукарського мистецтва не відбувається без постижних виробів. За допомогою цих виробів майстри створюють найрізноманітніші за кольором, формою, розміром, призначенням, стилем зачіски. Безпосередньо постиж використовується для розробки волосся на манекени в музеї, наприклад Мадам Тюссо.

В повсякденному житті чоловіки використовують перуки для того, щоб приховати недоліки, які пов'язані із своєчасним облисінням. Для жінок перуки та шиньйони слугують засобом для зміни образу, або через надмірну втрату волосся. В наш час великої популярності набула перукарська послуга - нарощування волосся на капсули, за допомогою тресу, на спеціальний спрей. Також існує багато видів нарощування вій. Дана послуга робиться для того, щоб вії були довшими, густішими, а погляд виразнішим.

Похожие статьи




Вступ, Творча частина, Історія розвитку постижу та його значення в сучасній моді - Технологія постижу

Предыдущая | Следующая