Моделювання основи конструкції виробу - Технологія пошиву плаття

Будь-яке моделювання одягу здійснюється на основі базового лекала. Базове лекало є розгорткою на площині поверхні фігури людини. Зшита по базовому лекалу ліфа блуза щільно облягає тіло без складок і заломів але при цьому не утрудняє рухів. Точність виготовлення базового лекала багато в чому визначає елегантність і посадку на

Фігурі змодельованого на його основі виробу. Це лекало не залежить від моди, тому, власне, і називається базовим. одягненої в білизні або в тонку комбінацію. Спершу зафіксуйте на талії стрічку. Це допоможе точніше зняти мірки від або до талії. Звичайно, кожної з нас хочеться бачити своїм обхвати тонший, але, все ж таки, будьте чесні перед собою!

Перш ніж приступити до процедури зняття мірок, хотілося б відзначити, що в різних системах крою мірки знімаються трохи по-різному. Тут ми приводимо найпоширеніші варіанти вимірювання фігури. Отже:

1. Зростання (Р) - вертикальне вимірювання фігури від верхівки до п'ят. Самостійно зміряти зростання можна, поклавши на

Голову книгу і зробивши зарубку на стіні. Готові викрійки, як правило, розраховано на зростання 168 (Європа), 164 або 170 см (Росія).

    2. Обхват грудей (Ог) - частіше всього, вимірюється горизонтально по самих виступаючих точках грудей. В системі Мюллера ззаду сантиметрова стрічка підводиться і проходить через лопатки. 3. Обхват талії (Від) - вимірюється горизонтально по фіксуючій стрічці на талії з легким натягом (легенею!). 6. Відстань між центрами грудей (Цг) - вимірюється горизонтально між самими виступаючими точками грудей. 7. Глибина горловини переду (Ггп) - вимірюється від вершини плеча вертикально до лінійки, прикладеної до підстави шиї.

Цю величину можна також розрахувати з мірки обхвату шиї.

8. Довжина переду до талії (Дтп) - вимірюється від вищої точки плеча через саму виступаючу точку грудей до нижнього краю стрічки на талії. Це вимірювання в поєднанні з наступним дуже важливо для правильного балансу виробу.

зняття мірок

Рис.4 Зняття мірок

зняття мірок

Рис. 5 Зняття мірок

    9. Довжина спини до талії (Дтс) - вимірюється від вершини плеча через саму виступаючу точку лопатки до нижнього краю стрічки на лінії талії. В деяких методиках довжину спини виміряють по хребту - від 7-го шийного хребця до нижнього краю стрічки, зав'язаної на талії. 10. Ширина плеча (Шп) - вимірюється від підстави шиї до точки зчленування плеча з рукою. Звичайно, це вимірювання суміщають з вимірюванням довжини руки: 10+15 (мал. 1). 11. Ширина грудей (Шг) - вимірюється горизонтально над грудьми на рівні пахвових впаден від однієї руки до іншої. 12. Ширина спини (Шс) - вимірюється горизонтально по самих виступаючих точках лопаток між задніми кутами пахвових впадин від однієї руки до іншої. 13. Висота стегон (Вб) - вимірюється від лінії талії до лінії, що проходить через самі виступаючі точки сідниць (лінія стегон). В системі крою Мюллера висоту стегон визначають як вертикальну відстань від 7-го шийного хребця посередині спини до рівня вимірювання обхвату стегон. 14. Обхват шиї (Ош) - виміряють навкруги шиї по підставі. 15. Довжина руки до зап'ястка (Друк) - виміряють по злегка зігнутій руці від точки зчленовування плеча з рукою до зап'ястка. 16. Обхват верхньої частини руки (Опв) - вимірюється на рівні пахвової западини. 17. Обхват руки по лінії ліктя (Ол) - вимірюється коло руки в області ліктьового згину. 18. Обхват зап'ястка (Оз) - вимірюється коло зап'ястка.

Похожие статьи




Моделювання основи конструкції виробу - Технологія пошиву плаття

Предыдущая | Следующая