Економічна частина - Манікюр і парафінова терапія ніг

Проведення економічних реформ в Україні, пов'язаних з переходом до ринкової економіки, підвищують значення економічної науки в суспільстві. Громадяни в Україні повинні мати економічну освіту для розуміння політики держави, тих процесів, які стосуються переходу до ринкових відносин.

Особливо велике значення мають економічні знання для молодих працівників, випускників ПТУ, які будуть працювати в нових економічних умовах, тому важливо знати особливості ринкової економіки, особливості господарської діяльності побутових підприємств, як забезпечити одержання прибутку, знищити собівартість послуг, підвищити заробітну плату. Все це повинен знати перукар, щоб раціонально організувати свою працю.

Економічні знання та професійна майстерність - це основні складові елементи, які можуть забезпечити успіх в наданні перукарських послуг.

Економіка - це наука про закони економічного розвитку суспільства. Предметом економіки є економічні закони виробництва та господарська діяльність людини. Економіка глибоко вивчає виробництво з метою навчити людей працювати ще краще.

Основна проблема економіки - одержати виробництво, в якому при найменших затратах праці одержати більше якісної і' дешевої продукції. Слово "економіка" має декілька понять:

    1) Наука про виробництво. 2) Система господарства окремої держави (макроекономіка). 3) Економіка окремого підприємства (мікроекономіка). 4) Світова економіка.

Економічні знання - це розуміння законів економічного розвитку суспільства і виробництва. В наш час зростає значення економічних знань. Кожен працівник чи виробник повинен знати своє підприємство, його економічні показники, його господарський механізм для того, щоб з найбільшим потенціалом працювати і виробляти, якісну продукцію. Економічні знання потрібні, щоб розуміти політику держави, яка видає необхідні реформи і щоб мати уявлення про ринкову економіку, до якої сьогодні переходить Україна. Економічні знання допомагають краще організувати працю, щоб вона приносила більшу користь собі і суспільству.

Надання манікюрних послуг - це основне завдання такого господарського об'єкту, як салону краси. В залежності від того, який перелік послуг дане підприємство повинне мати відповідну матеріально-технічну базу - це головні виробничі фонди, а також відповідні матеріали для виконання послуг. Наприклад, кожне робоче місце у залі повинно мати таке обладнання: робочий стіл, крісло, інструменти. Для виконання послуг використовуються такі матеріали: лак дня нігтів, гель, креми, рідке мило.

Важливо розуміти, як формуються ціни на кожен вид послуг. При виконанні гігієнічного манікюру мають місце такі витрати:

№ п/п

Матеріали

Кількість

Ціна матеріалу

Ціна роботи

1

Рідке мило

10 г

0,20 грн

0,20 грн

2

Морська сіль

5 гр

0,10 грн

0,10 грв.

3

Вода

5 литр.

1,00 град.

-

4

Крем для рук

10 гр

0,50 грн

0,50 грн

5

Перекис водню

5 гр

0,10 грн

0,10 грн

6

Робота

1

-

5

Всього

6 грн

При виконанні парафінової терапії ніг

Матеріали

Кількість

Ціна

Ціна роботи

П/п

Матеріалу

1

Парафін

30 гр

3 грн

3 грн

2

Целофанові перчатки

2 шт

1 грн

1 грн

3

Електроенергія

-

1 грн

-

4

Ефірне масло

0,1 гр

0,10 грн

0,10 грн

5

Крем для ніг

10 гр

0,50 грн

0,50 грн

6

Робота

1

-

5 грн

Всього

9.60

Калькуляція витрат показує, як формується вартість манікюрнихпослуг. Важливо, щоб кожна манікюрниця знала технологічні норми використання матеріалів і не допускала їх перевитрат. Інакше вартість послуг буде зростати.

Важливо розуміти механізм формування заробітної плати запослуги манікюрниця отримує 10% від вартості послуг. Таким чином, манікюрниця повинна знати нарахування з кожного виду виконаних робіт. У даному випадку за виконання манікюру гігієнічного заробітна плата буде складати:

6 грн = 100%

З/пл. = 10%

З/пл. = 6* 10/100 = 0,60 грн

За виконання парафінової терапії ніг заробітна плата буде складати:

9.60 грн = 100%

З/пл. = 10%

З/пл. = 9.60* 10/100 = 0.96 грн

Згідно норм виробітку, за робочий день я зможу виконати обслуговування 5-6 манікюрів або 3-4 парафінотерапій. Тоді моя денна зарплата буде складати:

З/пл. денна = 0,60 грн*6 = 3.60 грн ;

З/пл. денна = 0.96 грн*4 = 3.84 грн.

Манікюрниця отримує заробітну плату в залежності від кількості виконаних послуг, це потрібно знати, щоб постійно підвищувати продуктивність праці обслуговувати більше клієнтів. Салон краси повинен так організувати свою діяльність, щоб не тільки повертати затрати на воду, електроенергію, матеріали, але й забезпечувати прибуток, частина якого буде використана на поповнення виробничих фондів. Діяльність перукарні визначається по тому, який прибуток вона одержує. Щоб визначити прибуток, потрібно з суми грошових надходжень вирахувати витрати виробництва. Отримана величина і буде прибутком - це головний показник рентабельності підприємства. Чим менші будуть витрати виробництва (вода, тепло, електроенергія, матеріали), тим більше буде прибуток.

Кожен майстер повинен розуміти і пояснювати економічне обгрунтування своєї діяльності. Це стосується наявних витрат, розрахунків заробітної плати та рентабельності підприємства. Це дає можливість розуміти на скільки ефективніше виконані манікюрні послуги і знаходити можливість для збільшення числа обслуговування клієнтів.

Потрібно знати, що тільки манікюрниця високого класу виконує послуги якісно, за короткий проміжок часу і цим забезпечує виконання встановленого класу. Такі економічні розрахунки дають можливість виявити на скільки прибутковим є підприємство і виявити можливості підвищення рентабельності.

Похожие статьи




Економічна частина - Манікюр і парафінова терапія ніг

Предыдущая | Следующая