Реанімація при зупинці кровообігу - Охорона праці на підприємстві

Припинення діяльності серця може відбутися під впливом самих різних причин: поразка електричним струмом, отруєннє, тепловий удар і т. д.

У будь-якому випадку у розпорядженні особи, що надає допомогу, є лише 3 - 6 хвилин для постановки діагнозу і відновлення кровообігу мозку.

Розрізняють два види зупинки роботи серця: асистологию - дійсну зупинку серця і фібриляцію шлуночків - коли певні волокна м'яза серця скорочуються хаотично, некоординірованно. Як у першому, так і в другому випадку кровообіг припиняється.

Основні симптоми зупинки серця, які дозволяють швидко поставити діагноз: непритомніє, відсутність пульсу (зокрема на сонних і стегнових артеріях); зупинка дихання, блідніє або синіє шкіра; розширення зіниць; судоми, які можуть з'явитися у момент - перший симптом зупинки серця.

При прояві цих симптомів необхідно негайно приступити до непрямого масажу серця та до штучного дихання. Слід пам'ятати, що непрямий масаж серця завжди проводять одночасно з штучним диханням, в результаті якого циркулююча кров забезпечується киснем. Інакше реанімація безглузда.

Похожие статьи




Реанімація при зупинці кровообігу - Охорона праці на підприємстві

Предыдущая | Следующая