Аналіз ситуаційного плану, Об'ємно планувальні та конструктивні рішення, Дефекти та пошкодження конструкцій будинку, Опис способів ремонту - Посилення робочих площадок залізобетонних колон у місці Львові

Дана двохповерхова промислова будівля знаходиться у м Львові. Поблизу знаходяться багатоповерхові житлові будинки. Рельєф майданчика спокійний.

Об'ємно планувальні та конструктивні рішення

Дана будівля має в плані прямокутну форму з розмірами в осях 18х24м. Висота типового поверху - 4,8 м.

Будівля - каркасна. Несучі елементи - з/б колони перерізом (400х400) та ригелі.

Перекриття - плити з/б ребристі Серія ПК-01-106; Марка ПКЖ - 1

Фундаменти - під колони стакани з/б.

Дах виконаний із ребристих плит.

Дефекти та пошкодження конструкцій будинку

В ході обстеження несучих к-цій будівлі було виявлено наступні дефекти та пошкодження :

    1. Відшарування захисного шару бетону на колонах каркасу( консольні елементи); 2. Корозія арматури в робочій зоні консолей. 3. Замокання колон по всіх рядах (незначне).

У зв'язку з цими дефектами та пошкодженнями можемо оцінити стан з/б колон каркасу як "аварійний" і для можливості подальшої їх експлуатації необхідно вжити ряд заходів по їх посиленні (заміні).

Опис способів ремонту

Посилення коротких консолей колон рекомендується проводити установкою додаткових попередньо напружених похилих або горизонтальних тяжів чи хомутів (див. мал.1,2). Тяжі кріпляться до консолі за допомогою металевих кріпильних елементів і напружуються загвинчуванням гайок. Хомути кріпляться до металевої обойми, що встановлюється на дільниці колони і консолі і напружуються взаємним стягуванням.

посилення коротких консолей похилими і горизонтальними попередньо напруженими тяжами

Рис. 1. Посилення коротких консолей похилими і горизонтальними попередньо напруженими тяжами: І-посилювана консоль; 2-опорні елементи; 3-накладні упори з листової сталі; 4- попередньо напружений тяж; 5-накладні упори з швелерів.

посилення коротких консолей попередньо напруженими хомутами

Рис 2. Посилення коротких консолей попередньо напруженими хомутами: 1-посилювана консоль; 2-горизонтальний обрамлюючий кутник; З-попередньо напружені хомути. 4- верхня обойма з кутників; 5-нижній упор; 6-стяжний болт; 7-шайба-захват; 8-гайка.

У нашому випадку найкращим способом посилення несучих конструкцій колон каркасу буде наступний спосіб - посилення коротких консолей похилими і горизонтальними попередньо напруженими тяжами

Похожие статьи




Аналіз ситуаційного плану, Об'ємно планувальні та конструктивні рішення, Дефекти та пошкодження конструкцій будинку, Опис способів ремонту - Посилення робочих площадок залізобетонних колон у місці Львові

Предыдущая | Следующая