Багаторічники з активним вегетативним розмноженням, Багаторічники з надземними цибулинами і пазушними бульбами - Система життєвих форм Г. Висоцького

Повзучі -- багаторічні рослини з переважаючим вегетативним способом розмноження за допомогою укорінення повзучих пагонів. Найпоширеніші серед них -- жовтець повзучий (Ranunculus repens L.) і перстач гусячий (Potentilla anserina L.), які часто зустрічаються на городах, сінокосах, у садах та на пасовищах, розміщених на добре зволожених грунтах.

Коренепаросткові рослини - багаторічні рослини, в яких добре виражений вегетативний спосіб розмноження за допомогою кореневих паростків.

До них відносять осот жовтий (Sonchus arvensis), берізка польова (Convolvulus arvensis), льонок звичайний (Linaria vulgaris) , молокан татарський (Lactuca tatarica), верблюжа колючка (Alhagi pseudalhagi), тощо.

Багаторічники з надземними цибулинами і пазушними бульбами

У деяких (взагалі дуже небагатьох) рослин цибулинки утворюються і на надземних органах, так, наприклад, у лілії цибуленосної (Lilium bulbiferum) -- у пазухах листків (тобто тигрових лілій), а в цибулі рогатої (Allium proliferum) надземні цибулини утворюються на трубчастих стрілках. Ці цибулинки слугують для вегетативного розмноження рослини. Надземні цибулини мають дуже щільну будову, дуже добре зберігаються при низькій температурі.

Похожие статьи




Багаторічники з активним вегетативним розмноженням, Багаторічники з надземними цибулинами і пазушними бульбами - Система життєвих форм Г. Висоцького

Предыдущая | Следующая