Висновок - Творчість Івана Кавалерідзе в контексті українського кінематографу

Загалом діяльність І. Кавалерідзе - ціла епоха у вітчизняному мистецтві. Попри все митцеві вдалося зберегти протягом усього творчого шляху власний почерк і самобутнє мистецьке світовідчуття. Найкращі твори І. Кавалерідзе, що ввійшли до скарбниці нашої культури, експонуються не лише в Україні, а й за її межами.

У наступному році виповнюється 130 років від дня народження Івана Петровича Кавалерідзе (1887--1978) -- видатного українського режисера, скульптора і кінодраматурга. Він відомий своїми пошуками нової кіномови в історичних фільмах "Коліївщина" і "Злива". Він створив першу українську кінооперу "Наталка Полтавка". Популярна і його екранізація "Повії" Панаса Мирного (із Людмилою Гурченко в головній ролі). За один фільм його не злюбив Сталін, Хрущов таврував його за "негідну поведінку" під час фашистської окупації Києва.

Отже, у роботі виявленні і розкритті особливості життя та творчості І. Кавалерідзе.

Виявлені національні і світові культурні витоки творчості режисера. Визначен вплив видатних українців - Т. Г. Шевченка і Г. Сковороди на творчість І. Кавалерідзе.

Розкриті прояви режисерської діяльності І. Кавалерідзе, наданий аналіз визначних фільмів - "Злива", "Коліївщина", "Прометей" та "Наталка Полтавка".

Надана загальна характеристика творчої спадщини І. Кавалерідзе.

Виявлено наступні новаторські засоби режисури І. Кавалерідзе:

    - у стрічках І. Кавалерідзе слово стало могутнім засобом національної характеристики героїв (в обох фільмах представники різних народів розмовляють українською мовою); - започаткував жанр кіноопери; - у кінострічці "Коліївщина" вперше використанно спеціальне освітлення для досягнення художніх задумів; - новаторські експерименти з рухом в кадрі - "кавалерідзевський" рух заради руху; - використання асоціативного монтажу; - сповільнення темпу для досягнення високого рівня внутрішньої концентрації дії, створення романтичного настрою; - використання білого гриму для розкриття образів "панства з порцеляновими обличчями" та бронзового - для розкриття образу селянина, працівника.

Отже, курсова робота є актуальною і може бути використана митцями і студентами для вивчення творчості Івана Кавалерідзе. Творчий спадок Кавалерідзе безумовно збагачує українське кіномистецтво і може надихнути кіномитців до експериментів і відродження національної традиції.

Похожие статьи




Висновок - Творчість Івана Кавалерідзе в контексті українського кінематографу

Предыдущая | Следующая