Будова шпиндельної коробки - Поняття про систему управління. Числове, програмне управління та його різновиди

Шпиндельна коробка складається з пересувного повзуна, в середині якого встановлено шпиндель з приводом, а також ковзок, який пересувається по вертикальній стійці.

Шпиндельна коробка станка і механізм приводу головного руху прилаштовується в окремій гільзі, яка монтується на передньому торсі повзуна. На хвостовій частині шпинделя встановлена підмуфта і нерухомо закріплене зупчасте колесо, яке передає крутний момент від механізму приладу.

На передньому торсі шпинделя є дві шпонки для передачі крутного моменту інструмента. Зажим інструмента в шпинделі виконується пакетом тарілчастих пружин за допомогою тяги, на передньому кінці якої є замок з кульковим механізмом для захвату хвостовика інструментальної оправки. Тяга переміщується у втклці. Прозжим інструмента здійснюється за допомогою поршня гідроцеліндра, який пересуває тягу вперед, стискаючи пружини.

Через отвір в тязі подається стиснуте повітря для продуву конуса шпинделя. Контроль розжиму-зажиму інструмента і ввімкнення подачі повітря при розжимі виконується шляховими вимикачами.

Гідроциліндри розжиму інструмента, переключення діапазону частот обертання шпинделя і кутової орієнтації шпинделя розміщуються в єдиному гідроблоці, який розміщується на задньому торсі повзуна. Робота гідроциліндрів контролюється відповідними шляховими вимикачами. Шток гідроцеліндра пересуває зубчастий блок коробки швидкостей і зубчсту підмуфту. Важіль фіксує шпиндель при русі штока назад гідроцеліндра. Зменшення швидкості оборотів і станів шпинделя перед фіксацією його кутового положення контролюється шляховими вимикачами. На задньому торсі гідроблоку розміщений фотоелектричний імпульсний датчик кутового положення шпинделя, який дозволяє виконувати різьбонарізні і інші операції, які потребують узгодженої дії приводів подач з обертанням шпинделя. Датчик з'єднюється з шпинделем за допомогою тяги і втулки.

Похожие статьи




Будова шпиндельної коробки - Поняття про систему управління. Числове, програмне управління та його різновиди

Предыдущая | Следующая