Технологічний розділ, Інструкція користувача - Інформаційна система "Автозаправна станція"

Інструкція користувача

Перед першим запуском програми потрібно створити аліас azs типу Standart і вказати шлях до бази даних.

Робота з програмою починається із завантаження вікна авторизації (рис. 5):

вікно авторизації

Рис. 5. Вікно авторизації

Тут потрібно вибрати користувача та ввести пароль. При неправильному вводі паролю система пропонує ввести пароль ще раз. Кнопка Відміна завершує роботу з програмою.

При вводі правильного паролю, який відповідає даному користувачу здійснюється завантаження основного вікна програми (рис. 6).

головна форма

Рис. 6. Головна форма

Головна форма містить доступ до усіх можливостей програми, реалізований через головне меню, та містить прізвище активного користувача у правому верхньому кутку форми.

Пункт меню Замовлення містить підпункти Зробити замовлення та Статистика. Підпункт Зробити замовлення власне надає доступ до форми перегляду та формування замовлень (рис. 7).

форма замовлень

Рис. 7. Форма замовлень

За допомогою кнопок Вперед, Назад можна переглядати раніше створені замовлення. Кнопка Додати створює нове пусте замовлення. Кнопка Зберегти зберігає поточну позицію замовлення. Кнопка Вивести завершує формування поточного замовлення і виводить все замовлення на екран. За допомогою кнопки Роздрукувати чек здійснюється експорт поточного замовлення в Excel для подальшого друку рахунку чи замовлення (рис. 8, 9).

видрук рахунку

Рис. 8. Видрук рахунку

видрук замовленння

Рис. 9. Видрук замовленння

Таблиця Operations відображає як продаж палива / супутніх товарів покупцям так і замовлення менеджером товарів у постачальників. Розмежуванням видів операцій служить поле логічного типу OpType. Значення false позначає операцію продажу покупцям, true - замовлення товару у постачальників.

Підпункт Статистика, до якого мають доступ лише користувачі-менеджери, дає доступ до статистичних даних, а саме статистику продаж кожним працівником, руху готівки / безналу і прибутків / витрат. Кожну статистичну вибірку можна формувати як за весь період так і по конкретних датах (рис. 10, 11, 12).

статистика продаж по працівниках

Рис. 10. Статистика продаж по працівниках

Рис. 11. Статистика руху готівки / безготівкових коштів

статистика прибутків / витрат

Рис. 12. Статистика прибутків / витрат

Пункт меню Таблиці дозволяє переглядати вміст таблиць по товарах, постійних клієнтах та працівниках (рис. 13).

перегляд таблиці товари

Рис. 13. Перегляд таблиці Товари

Також для кожної з таблиць реалізована можливість пошуку конкретної інформації а також експорт даних, що відображаються, в Excel (рис. 14, 15). Таблиці доступні лише в режимі перегляду.

пошук товарів, що починаються на літеру

Рис. 14. Пошук товарів, що починаються на літеру "д"

експорт прайс-листа

Рис. 15. Експорт прайс-листа

Пункт меню Редагувати надає доступ менеджерам до усіх допоміжних таблиць бази даних і дає змогу редагувати, додавати, видаляти інформацію про працівників і їхні посади, товари і їх постачальників, постійних клієнтів і знижки, які їм надаються (рис. 16).

редагування списку постачальників

Рис. 16. Редагування списку постачальників

Пункт меню Довідка містить підпункти Про програму та Розробники, які відображають відповідну інформацію.

Пункт меню Вихід з підпунктами Зміна користувача та Завершення роботи дозволяють змінити поточного користувача в системі та завершити роботу з програмою відповідно.

Похожие статьи




Технологічний розділ, Інструкція користувача - Інформаційна система "Автозаправна станція"

Предыдущая | Следующая