Порівняння навчальних платформ Moodle та Codecademy, Аналіз навчальних платформ Moodle та Codecademy - Порівняльна характеристика навчальних платформ Moodle та Codecademy

Аналіз навчальних платформ Moodle та Codecademy

Codecademy являє собою інтерактивні курси, під час яких користувач за прикладами розв'язує поставлені завдання у письмовій формі, що ускладнює навчання.

А Система Moodle включає в себе online-курси з інтерактивною взаємодією. Moodle має різноманітну кількість модулів, які дозволяють студенту отримувати письмові, голосові коментарі до своїх робіт.

Кожна платформа має свою систему тестування та перевірки знань.

В Moodle системі завдання зазвичай оцінюються викладачами, з подальшими коментарями, зауваженнями, відгуками. Якщо перевірка знань здійснювалася у вигляді тестів, то використовується автоматична перевірка результатів.

А в Codecademy завдання мають автоматичну перевірку за допомогою тестів.

Вчитися на цих 2-х навчальних платформах безкоштовно, що розширює аудиторію.

Також Moodle акцентує увагу на розробці системи на управлінні навчальними матеріалами, а Codecademy - тільки на навчанні. Технічні вимоги платформ цілком прості для керівників курсів і не викликають труднощів у розумінні взаємодій між операційними системами, СУБД і серверами. Користувачам не потрібно встановлювати спеціальне програмне забезпечення на комп'ютер для роботи з даними платформами, юзери за допомогою Інтернету користуються цими ресурсами.

Зазначимо, що для державних навчальних установ, які не мають інвесторі або інших грошових надходжень, використання даних платформ є вигідною альтернативою стосовно інших, і тому фактор цінової політики відіграє велику роль. Вибір надається досліджуваним платформам, бо вони поширюється безкоштовно в мережі Інтернет. Дані системи мають відповідні характеристики, і цілком задовольняє вимоги для забезпечення дистанційної освіти в навчальних закладах.

Також відмітимо те, що Moodle та Codecademy виконуються майже в більшості операційних системах, що підтримують РНР. В них забезпечується необхідна безпека (парольний доступ до системи з відповідними правами доступу різних користувачів -- гість, користувач, викладач, адміністратор); мають простий, логічний, сумісний для різних веб-браузерів інтерфейс.[13]

В Moodle можна спільно вирішувати навчальні завдання, здійснювати взаємообмін знаннями, а також при необхідності вмонтовувати необхідні модулі; середовище надає широкі можливості для комунікації (обмін файлами будь-яких форматів; сервіс розсилання; форум -- як для студентів, так і для викладачів; чат; сервіс "Коментар" та ін.); також важливою особливістю Moodle є те, що система створює й зберігає дані кожного слухача: всі виконані ним роботи, оцінки й коментарі викладача до робіт, повідомлення на форумі, контролює "відвідування", активність студентів, час їхньої навчальної роботи в мережі та ін.

А в Codecademy менше таких можливостей, але і них вистачає для ефективного навчання.[11]

Порівняння навчальних платформ Moodle та Codecademy

Платформи Moodle та Codecademy порівнювалися за 34 параметрами, згрупованих у 8 блоків: 1) інструменти комунікації, 2) навчальні об'єкти, 3) управління даними користувача, 4) зручність у користуванні, 5) адаптація платформи, 6) технічні аспекти, 7) адміністрування і 8) керування курсами.

Підсумкові результати дослідження представлені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати порівняльного дослідження платформ для організації електронного навчання.

Таким чином можна зробити висновок, що Codecademy має невелику перевагу перед Moodle. Тим не менш, з урахуванням безперервного вдосконалення систем, лідируюче положення платформи Codecademy може і змінюватись, але є ще той фактор, Codecademy молода і перспективна система і вона має більше шансів лідирувати у цій гонці.

Похожие статьи




Порівняння навчальних платформ Moodle та Codecademy, Аналіз навчальних платформ Moodle та Codecademy - Порівняльна характеристика навчальних платформ Moodle та Codecademy

Предыдущая | Следующая