Вступ - Глобальні проблеми світового океану

Світовий океан завжди відігравав важливу роль у зв'язках між країнами та народами. Проте до середини XX ст. він практично залишався "економічною цілиною". З розвитком НТР усебічне дослідження й освоєння Світового океану набрало цілком інших масштабів:

    1. Загострення глобальних енергетичної та сировинної проблем спричинилося до виникнення морської гірничодобувної і хімічної промисловості, морської енергетики. Досягнення НТР відкривають перспективи для подальшого збільшення видобутку нафти й газу, залізо марганцевих конкрецій, спорудження припливних електростанцій, використання морських течій, опріснення морської води. 2. Загострення глобальної продовольчої проблеми підвищило інтерес до біологічних ресурсів океану. Потенціальні можливості їх використання без загрози порушення усталеного балансу вчені оцінюють в 150-180 млн. т. Але майбутнє за марикультурою (організоване розширене відтворення біологічних ресурсів). Вважають, що 1 га марикультури здатен відтворити у 8 разів більше риби, ніж 1 га суходолу -- м'яса. 3. Поглиблення міжнародного географічного поділу праці, швидке зростання торгівлі супроводжуються збільшенням морських перевезень. У результаті виробничої та наукової діяльності в межах Світового океану і узбережжя виникла особлива складова частина світового господарства -- морське господарство.

І саме активна діяльність людини з недотриманням певних норм, призводить до проблем світового океану, яке переходить у глобальний масштаб.

Похожие статьи




Вступ - Глобальні проблеми світового океану

Предыдущая | Следующая