Розрахунок умов скиду стічних вод спільним випуском, Визначення граничнодопустимих для випуску до водойми концентрацій забруднень суміші стічних вод - Очищення стічних вод у басейні річки

У випадку спільного випуску стічні води від усіх, джерел водовідведення скидаються до водойми після очищення на єдиних очисних спорудах. Як правило, стічні води підприємств після певного попереднього очищення (при необхідності) подаються на очисні споруди міста. Після очищення суміші міських та виробничих стічних вод одним випуском відводиться до водойми.

Розрахункова витрата стічних вод QO спільного випуску дорівнює сумі максимальних секундних QMax витрат усіх випусків стічних вод, моксимально годинна та середньодобова витрата - аналогічно сумі даних витрат усіх джерел водовідведення.

; (м3/с) (4.1)

м3/с

Годинна максимальна:

; (м3/год) (4.2)

м3/год

Середньодобова: ; (м3/добу) (4.3)

м3/добу

Розрахункова концентрація забруднень, які утворюються на підприємствах та можуть бути спрямовані на спільні очисні споруди міста, встановлюється як середньозважена концентрація, мг/л, суміші стічних вод усіх джерел водовідведення:

; (4.4)

Визначення граничнодопустимих для випуску до водойми концентрацій забруднень суміші стічних вод

Послідовність розрахунку спільного випуску включає ряд етапів, які присутні також при розрахунку окремих випусків. Кратність розведення стічних вод спільного випуску водою водойми визначається за методикою, викладеною в п. 2.1 із врахуванням того, що QВ. - сума максимальних секундних витрат (QMax) усіх випусків:

Граничнодопустимі концентрації СГдк/j забруднень у воді водойми після скиду стічних вод єдиного випуску визначені для всіх видів забруднень у табл. 2.1.

Граничнодопустимі концентрації ССкид/j стічних вод, які дозволяється скинути до водойми для забезпечення у ній концентрацій СГдк/j, визначаються за формулами 3.1-3.2. Якщо CСкид/j менша, ніж концентрація відповідного інгредієнта у неочищеній стічній воді спільного випуску, то це свідчить про необхідність її очищення перед скидом до водойми.

Таблиця 4.1. Порівняльна таблиця фактичних та граничнодопустимих до скиду концентрацій забруднюючих речовин у спільному випуску стічних вод

Назва показника забруднення

Концентрація, мг/л

Необхідність очищення (+, -)

СВип/j

ССкид/j

1

Завислі речовини

39310.3 (236.1)

18.11

+

2

БСК

231.3 (142.3)

8.832

+

3

Хлориди

62.4

312

-

4

Сульфати

49.2 (45.8)

82.4

-

5

6.94

0.19

+

6

Cu

0.85 (0.33)

0.0094

+

7

Zn

2.5 (1)

0.019

+

8

CN

1.7 (0.67)

0.094

+

Для спільного випуску у водойму потрібно очищати завислі речовини, БСК, , Cu, Zn, CN.

Похожие статьи




Розрахунок умов скиду стічних вод спільним випуском, Визначення граничнодопустимих для випуску до водойми концентрацій забруднень суміші стічних вод - Очищення стічних вод у басейні річки

Предыдущая | Следующая