Методи очищення стічних вод, Механічний метод - Водні ресурси і їх використання

У ріках і інших водоймах відбувається природний процес самоочищення води. Однак він протікає повільно. Поки промислово-побутові скидання були невеликі, ріки самі справлялися з ними. У наше індустріальне століття у зв'язку з різким збільшенням відходів водойми вже не справляються з настільки значним забрудненням. Виникла необхідність знешкоджувати, очищати стічні води й утилізувати їх.

Очищення стічних вод - обробка стічних вод з метою руйнування або видалення з них шкідливих речовин. Звільнення стічних вод від забруднення - складне виробництво. У ньому, як і в будь-якому іншому виробництві, є сировина (стічні води) і готова продукція (очищена вода).

Методи очищення стічних вод можна розділити на механічні, хімічні, фізико-хімічні й біологічні, коли ж вони застосовуються разом, те метод очищення й знешкодження стічних вод називається комбінованим. Застосування того або іншого методу, у кожному конкретному випадку, визначається характером забруднення й ступенем шкідливості домішок.

Механічний метод

Сутність механічного методу полягає в тому, що зі стічних вод шляхом відстоювання й фільтрації віддаляються механічні домішки. Грубодисперсні частки залежно від розмірів уловлюються решітками, ситами, пісколовками, септиками, навозоуловителями різних конструкцій, а поверхневі забруднення - нафтоловушками, бензомаслоуловлювачами, відстійниками й ін. Механічне очищення дозволяє виділяти з побутових стічних вод до 60-75 % нерозчинних домішок, а із промислових - до 95 %, багато хто з яких, як коштовні домішки, використовуються у виробництві.

Похожие статьи




Методи очищення стічних вод, Механічний метод - Водні ресурси і їх використання

Предыдущая | Следующая