Макет розвороту видання, Розроблена модульна сітка - Основні технологічні етап друкарського процесу книжкового видання довідкового цільового призначення

Для видання був обраний другий варіант оформлення (табл. 2.1), який характеризується достатньо великою сторінкою складання і великими полями, використовується як основний варіант для більшості видань (художня література, посібники, підручники і т. под.).

Таблиця 2.1. Формати сторінок складання, рекомендовані розміри розкладки і полів книжкових видань

Формат паперу (см) і частка аркуша

Формат видання до обрізки (мм)

Формат видання після обрізки (мм)

Другий варіант оформлення

Формат складання (в квадратах)

Розміри полів до обрізки (мм)

70100/16

175250

170240

73/4111/4

13; 18; 22; 30

Макет розвороту видання із зазначенням розмірів наведений на рис. 2.3.

макет розвороту видання

Рис. 2.3. Макет розвороту видання

Розроблена модульна сітка

Модульна система верстки - система верстки, при якій основою композиції смуг і розворотів стає модульна сітка з певним кроком (модулем), однаковим або різним по горизонталі і вертикалі.

Модульна система спрощує і прискорює художнє конструювання і створює сприятливі умови для автоматизації верстки при використанні комп'ютерних настільно-видавничих систем.

На основі обраного модуля будується модульна сітка, за форматом рівна смузі майбутньої книги. Модульна сітка визначає в цілому зовнішній вигляд майбутнього макета і строго задає місця розміщення на сторінці, сторінках або у всіх однорідних документах всіх передбачуваних елементів, тексту, ілюстрацій, заголовків статей та інших графічних і інформаційних об'єктів. Сітка являє собою систему недрукованих вертикальних, горизонтальних і діагональних ліній, що розділяють сторінку.

Модульна сітка ділить книжкову смугу на клітини однакової величини. Розмір клітини по ширині і висоті, інакше кажучи - основний крок сітки, дорівнює модулю (модульній одиниці). Клітини модульної сітки відокремлені одна від іншої невеликими проміжками, або пробільними кроками, які відповідають прийнятим для даного видання пробілам між текстом та ілюстраціями (або між розташованими поруч ілюстраціями).

На рис. 2.4 приведена розроблена модульна сітка для даного видання.

Рис. 2.4. Модульна сітка видання

Похожие статьи




Макет розвороту видання, Розроблена модульна сітка - Основні технологічні етап друкарського процесу книжкового видання довідкового цільового призначення

Предыдущая | Следующая