Техніко-економічне обгрунтування - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

"Квант" призначено для побудови центральних ЦС, вузлових УС, кінцевих станцій ОС і вузлів автоматичної комутації УАК, що включаються до відомчої і загальнодержавної телефонної мережі. Обладнання станції передбачає можливість зміни ємності від 64 до 2048 номерів. При цьому комутаційне обладнання нарощується блоками (БАЛ - кратно 64 або 128 номерами, БСЛ - блоками 32х32 або 64х64 у Залежно від ємності АТС), інше обладнання нарощується за допомогою ТЕЗ та касет. Обладнання "Квант" дозволяє включати від 0 до 384 односторонніх (вихідних і вхідних) з'єднувальних ліній. Число односторонніх СЛ, включаються в УАК-В, становить від 8 до 464. Замість односторонніх з'єднувальних ліній можуть бути включені двосторонні; число ліній при цьому зменшується вдвічі. Число напрямів зовнішньої зв'язку для АТС та УАК-В --до 32. Кількість з'єднувальних ліній у напрямку може бути будь-яким.

Обладнання "Квант" дозволяє будувати АТС з питомим сумарним навантаженням до 0,2 Ерл на абонентську лінію і до 0,8 Ерл (не менше 0,4 Ерл)на сполучну лінію.

Станції АТС КВАНТ-Е мають комутаційне обладнання, яке базується на багаторазових герконових з'єднувачах з магнітним утриманням (ферідах).

Керуючий пристрій - централізоване, із записаною програмою, побудовано на інтегральних схемах за принципом двомашинного комплексу.

Центральне управляючий пристрій однаково для всіх типів станцій і може відрізняться лише обсягом пристроїв пам'яті. Конструкцією АТС КВАНТ-Е передбачено включення різних абонентських ліній індивідуального користування, з спареними телефонними апаратами з взаємною зв'язком, віддалених абонентів.

Квазіелектронні станції "Квант" забезпечують такі основні види зв'язку: внутрішньостанційних і міжстанційних (внутрішньорайонних, зоновою, міжміський і міжнародний незалежно від способу їх встановлення --ручного, напівавтоматичного й автоматичного). Станції АТС КВАНТ-Е й вузли УАК-В забезпечують транзитну зв'язок з двох-і чотирьох комутацією розмовного тракту і переходом з двох-на чотирьох дротову і навпаки.

Взаємодія з АТС забезпечується по двох-, трьох-і чотири провідних фізичних лініях, а також по каналах ТЧ, ущільненим апаратурою систем передачі, для чого у складі обладнання є набір різних комплектів з'єднувальних ліній.

АТСЦ-90 являє собою сучасну повністю цифрову АТС з функціями ЦСИО, ОКС № 7, СОРМ, докладного обліку вартості з'єднань і реалізацією протоколів V5, придатну для застосування на взаємопов'язаних мережах зв'язку Росії в якості оконечной АТС міської телефонної мережі, транзитної станції, що виконує функції УІС, УВС, УІВС.

Різноманітність способів сигналізації, реалізованих в АТСЦ-90, сприяє її сумісності з різними мережами електрозв'язку. Поряд з поширеними способами сигналізації по цифрових сполучних лініях, включаючи сигналізацію по загальному каналу ОКС № 7, АТСЦ-90 підтримує специфічні протоколи сигналізації сільського зв'язку з цифровим і аналоговим лініях, в результаті чого система стикується практично з будь-якими типами АТС. Частина устаткування АТСЦ-90 може використовуватися в якості абонентськіх концентраторів різної ємності, встановлюваних на значній відстані від опорної АТС в районах високої абонентської щільності. Застосування концентраторів дозволяє оптимально побудувати абонентську мережу доступу та суттєво скоротити витрати на абонентську кабельну мережу.

Для АТСЦ-90 характерна децентралізована модульна структура. Децентралізація структури підвищує надійність і забезпечує простоту управління системою. Модульність, в свою чергу, забезпечує поступове розширення ємності системи і введення нових технологій і послуг зв'язку, що дозволяє повністю врахувати потреби клієнтів при установці і експлуатації станцій.

Система АТСЦ-90 надає в розпорядження оператора мережі прості, ефективні і економічно обгрунтовані методи технічної експлуатації (ТЕ) та технічного обслуговування (ТО). Контроль за ТЕ і ТО станцій може виконуватися на кожній АТС окремо або в Центрі технічного обслуговування (ЦТО), що забезпечує експлуатацію кількох станцій.

Базова ємність комутаційної системи АТСЦ-90 становить 37000 абонентських ліній і 256 трактів ІКМ. Передбачена можливість розширення ємності станції до 120 000 номерів за рахунок відповідної конфігурації обладнання.

Пропускна спроможність системи складає 250 000 викликів в ЧНН. Станція стійко обслуговує питоме навантаження на абонентську лінію, складову 0,1 Ерл, і на сполучну лінію, рівну 0,7 Ерл, а також навантаження, що перевищує питоме навантаження на абонентську лінію на 25% і на 35% - на сполучну лінію. При виникненні граничного навантаження спрацьовує система захисту від перевантаження, що дозволяє згладити піки навантаження за рахунок тимчасового обмеження потоку викликів від абонентів. Обробка викликів в АТСЦ-90 заснована на принципі комутації каналів, як найбільш швидкого і ефективного способу комутації розмовних з'єднань. Ядром АТСЦ-90 є досить гнучка цифрова комутаційна система, ємність якої визначається ємністю обладнання, що постачається і може варіюватися від 96х96 трактів ІКМ для кінцевих АТС малої ємності до 1024х1024 трактів ІКМ для великих транзитних вузлів.

Завданням комутаційної системи є комутація вхідного і вихідного каналів один з одним у відповідності з інструкціями, які надходять з блоку обробки викликів. Підключення до комутаційної системі АТСЦ-90 здійснюється за допомогою ліній ІКМ зі швидкістю передачі 2Мбіт / с. Згідно специфіці цифрової комутаційної системи, комутація є чьотирьох, тобто обидва напрямки передачі комутуються окремо. Крім розмовних каналів комутаційної системі здійснюється комутація каналів сигналізації і внутрішньостанційних каналів передачі даних.

Похожие статьи




Техніко-економічне обгрунтування - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

Предыдущая | Следующая