Стан сучасних розробок - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

Однією з плідних ідей розвитку сучасної системи комутації вважається концепція NGN (мережі зв'язку наступного покоління), що передбачає перехід на технологію "комутація пакетів".

Технологія вимірів удосконалювалася разом з ускладненням, мініатюризацією й ростом економічності технологій зв'язку. Тому єдиним коректним рішенням є застосування незалежних від устаткування систем контролю. Вимірювальна техніка відіграє важливу роль - це настроювання й оптимізація мереж зв'язку, пошук несправностей і причин конфліктів, дозвіл конфліктних ситуацій. Для рішення комплексу завдань по підтримці динамічно мінливих систем зв'язку в робочому стані засобу вимірів також повинні мінятися.

Уже на етапі мереж зв'язку відбулася спеціалізація вимірювальної техніки. Ще 15-20 років тому для обслуговування аналогових мереж зв'язку застосовувалася загально вимірювальна техніка (генератори, осцилографи, частотоміри й т. д.). Розвиток цифрових систем передачі й комутації призвів до того, що вимірювальна техніка для телекомунікацій стала високо спеціалізованою. З'явилися вимірювальні прилади для телекомунікацій, такі як аналізатори протоколів сигналізації, аналізатори цифрових систем передачі, вимірювальні прилади ВОЛЗ і т. д. [2]

У міру наростання складності сучасних систем зв'язку підвищуються вимоги до таких приладів. Розвиток концепції NGN, у свою чергу, приводить до ще більшої спеціалізації методик і приладів. Наприклад, аналізатори Softswitch (на рівні керування) відрізняються по функціональності від аналізаторів IMS, прилади для експлуатації ADSL відрізняються від приладів для Gigabit Ethernet і т. д.

У той же час існує й зворотна тенденція, пов'язана з розвитком універсальних приладів, які могли б вирішувати широкі завдання контролю мереж на окремих рівнях. Ця тенденція поки присутня на ринку тільки в устаткуванні декількох виробників. Але ігнорувати її не можна. [3]

Стосовно до специфіки NGN як приклад технічного впливу такого світогляду можна привести широке впровадження принципів Plug&;Play у сучасні системи зв'язку.

Незважаючи на загальні завірення й конвергенції й ідею побудови технології NGN, стратегічні технології поки не торкаються соціального компонента. Синтез технологій поки не привів до синтезу світобачення, що робить технологічне поле NGN не тільки революційним і парадоксальним, але ще й потенційно конфліктним.

Однією з сучасних АТС є F50/1000. Комутаційна система 5ESS являє собою універсальну цифрову телефонну станцію з розподіленим управлінням, що має широкий діапазон застосувань, у тому числі і використання як комутаційний центр ISDN. Однак, на відміну від EWSD, весь діапазон застосувань системи 5ESS, починаючи від віддалених концентраторів і закінчуючи міжнародними вузлами великої ємності реалізується з використанням всього трьох типів модулів: комутаційного SM, комунікаційного чи зв'язкового СМ і адміністративного AM. Кожен модуль включає безліч мікропроцесорів, зв'язок між якими здійснюється за допомогою внутрішньої цифрової мережі, що поєднує разом усі модулі системи.

АТС 5ESS повинна:

Забезпечити високу якість зв'язку, сервісу;

Надавати можливість використати засоби телефонного зв'язку;

Надавати можливість використати засоби факсимільного зв'язку;

Надавати можливість використати додаткові послуги, такі як:

Скорочений набір (1...3 цифри) часто використовуваних номерів;

З'єднання без набору із завчасно заданою абонентської лінією;

Переадресація вхідних викликів до абонента, на його розсуд на будь-яку абонентську лінію, на автовідповідач або на робоче місце оператора: у разі відсутності, у разі зайнятості або у випадку, якщо абонент не відповідає;

Встановлення виклику, який прийшов до зайнятого абонента, на очікування з відповідним інформуванням абонента, що викликається і можливістю для нього вести розмову з кожним партнером, при цьому після відбою автоматично відновлюється з'єднання з іншим партнером;

Тимчасова заборона на вхідний зв'язок, загальна або вибіркова для вказаних викликаючих номерів;

Конференц-зв'язок;

Будильник;

Ідентифікація зловмисних викликів;

Архітектура 5ESS базується на трьох головних елементах: комутаційних модулях SM, модулі зв'язку CM і модулі керування й експлуатації AM.

Також слід згадати AXE-10. Система AXE-10 використовується на всіх рівнях в ієрархії мережі: як місцева станція, як національна транзитна або міжнародна станція. Деякі частини системи не змінюються в різних застосуваннях. Для задоволення вимог специфічного застосуванання основна структура доповнюється різними комбінаціями підсистем. Станція може надавати абонентам найрізноманітніші послуги.

Сучасні системи комутації дозволяють створювати комбіновані міські, міжміські і сільські АТС та забезпечують операторам зв'язку можливість вибору рішення для надання широкого спектру послуг зв'язку. До складу нових станцій вводяться такі технологічні рішення, як xDSL, VOIP, SDH, які разом з різними видами комутації дозволяють використовувати сучасні системи комутації.

Модернізована система комутації "КВАНТ-ЕМ" забезпечує:

    А) телефонний зв'язок з додатковими видами обслуговування, передачу даних, відео зображень, стиковку із стільниковими, транкінговими і супутниковими мережами; Б) включення аналогових і цифрових абонентських ліній і каналів зв'язку; В) роботу в мережах з відкритою і закритою системами нумерації; Г) організацію обхідних шляхів зв'язку і пріоритетне обслуговування окремих категорій абонентів; Д) збір, зберігання і передачу даних для нарахування плати;

Є) включення таксофонів місцевого і міжміського зв'язку;

    Е) можливість побудови ефективних систем управління підприємствами і організаціями, а також вузлів спецслужб і сall-центрів; Ж) пожежну і охоронну сигналізацію приміщень; З)ефективну систему централізованої експлуатації і технічного обслуговування.

На закритих мережах використовується АТС "КВАНТ-ЕМ" з вбудованим комплексом засобів захисту від несанкціонованого доступу до інформації. Інтегрована комунікаційна система (МІКС) забезпечує організацію диспетчерського і екстреного зв'язку, проведення селекторних нарад, аварійну сигналізацію і сповіщення, передачу даних, дистанційне керування і контроль. Універсальність МІКС полягає в можливості підключення інших комунікаційних систем, різного устаткування, окремих пристроїв і терміналів. Зв'язок з цим устаткуванням може здійснюватися по різних лініях із застосуванням різноманітних протоколів обміну.

Актуальність та мобільність системи полягає в сумісному розміщенні в одному корпусі: системи комутації, блоків абонентських комплектів, пристроїв сигналізації, електроживлення і кросового устаткування, що дозволяє встановлювати дану систему в приміщеннях без спеціальної підготовки перерахованих систем комутації. "КВАНТ-ЕМ" оснащується устаткуванням центру технічного обслуговування АТС, має інтерфейси і програмні засоби для організації мережі технічного обслуговування систем комутації.

На базі "КВАНТ-ЕМ" побудова сучасних мереж зв'язку різного призначення забезпечує комплексне і гнучке рішення задач за поданням широкого спектру послуг, можливість модернізації і модифікації, високу експлуатаційну надійність всього комплексу. [4]

Похожие статьи




Стан сучасних розробок - Створення комутаційної техніки на основі цифрових систем передачі

Предыдущая | Следующая