ФОРМУЛЮВАННЯ ЗАВДАННЯ (ТЕХНІЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ), СУТЬ ВИНАХОДУ - Заява на винахід "Термоанемометричний витратомір"

В основу винаходу поставлене завдання вдосконалення термоанемометричного витратоміра, у якому введення нових конструктивних елементів та зв'язків забезпечувало б отримання рівномірного впливу потоку палива на мостову схему і збереження незалежності роботи електричної схеми від температур зовнішнього середовища, палива і корпуса первинного перетворювача і за рахунок цього підвищити чутливість, швидкодію та точність вимірювання і здешевити конструкцію.

СУТЬ ВИНАХОДУ

Поставлене завдання вирішується тим, що в термоанемометричному витратомірі, який містить встановлені на вимірювальній ділянці трубопроводу два терморезисторні давачі, які є півплечами мостової схеми, два інших плеча якої утворені резисторами, підсилювач змінного струму, фазовий детектор, нуль-орган, блок керування, генератор прямокутних коливань, стабілізатор напруги, електронний ключ, генератор тактових імпульсів високої частоти, згідно з винаходом він додатково містить задаючий генератор та шинний формувач, причому перший вихід задаючого генератора з'єднаний із другим входом фазового детектора, другий його вихід з'єднаний із третім входом генератора прямокутних коливань, а його вхід - із третім виходом стабілізатора напруги, вхід шинного формувача з'єднаний із виходом електронного ключа, а два терморезисторні давачі виконані у вигляді дроту і встановлені перпендикулярно осі трубопроводу.

Причинно-наслідковий звязок між суттєвими ознаками винаходу і технічним результатом. Це дає змогу добитись впливу потоку палива на терморезистивні давачі і на мостову схему з однією і тією ж швидкістю, отримати достатню чутливість схеми і зберегти незалежність роботи електричної схеми від температури зовнішнього середовища, температури палива і корпуса первинного перетворювача. Введенням в термоанемометричний витратомір задаючого генератора забезпечується стабілізація частоти змінної напруги живлення мостової схеми, а шинний формувач у вигляді однієї мікросхеми підвищує точність і швидкодію.

Перелік фігур. На фіг. 1 представлена блок-схема термоанемометричного витратоміра, на фіг. 2 наведені діаграми роботи термоанемометричного лічильника, де: 1 - первинний перетворювач; 2- підсилювач змінного струму; 3 - фазовий детектор; 4 - нуль-орган; 5 - електронний ключ; 6 - шинний формувач; 7 - задаючий генератор; 8 - стабілізатор напруги; 9 - генератор імпульсів високої частоти; 10 - генератор прямокутних коливань напруги, 11 - блок керування; R1, R2 - терморезисторні давачі первинного перетворювача; R3, R4, R5 - опори мостової схеми, а) питома витрата qП палива через паливопровід; б) температура перегріву і терморезисторних давачів; в) напруга на виході фазового детектора і на вході нуль-органа; г) амплітуда і часові характеристики напруги живлення мостової схеми від генератора прямокутних коливань; д) частотна характеристика початкової напруги електронного ключа.

Похожие статьи




ФОРМУЛЮВАННЯ ЗАВДАННЯ (ТЕХНІЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ), СУТЬ ВИНАХОДУ - Заява на винахід "Термоанемометричний витратомір"

Предыдущая | Следующая