Колумбія, Латвія - Технологія застосування інформаційного інструментарію в державному управлінні на прикладі висвітлення подій, присвячених вшануванню пам'яті жертв Голодомору (жертв політичних репресій)

21 грудня 2007р. Посольство України в Перу та за сумісництвом в Колумбії отримало підписану і відповідним чином зареєстровану копію Резолюції Палати Представників Конгресу Республіки Колумбія, якою Колумбія визнала Голодомор в Україні актом геноциду українського народу.

Нижня палата парламенту Колумбії засудила геноцид, жертвами якого стали 7 мільйонів українців, а також прояви тоталітаризму та будь-які злочини проти людства в усіх формах.

У Резолюції наголошується, що Голодомор в Україні 1932-1933 років був наслідком політики терору, впровадженої тоталітарною державою з метою знищення народу.

Палата Представників постановила передати ухвалену Резолюцію Тимчасовому повіреному у справах України в Перу Олексію Ляшенку для її подальшої передачі Президенту України Віктору Ющенку та в його особі усьому українському народу.

Таким чином, Колумбія стала четвертою після Перу, Парагваю та Еквадору країною Латинської Америки, парламент якої визнав Голодомор в Україні 1932-1933 рр. актом геноциду українського народу.

Латвія

13 березня ц. р. Сейм Латвійської Республіки прийняв Декларацію "Про здійснені СРСР у 1932-1933 рр. репресії щодо українського народу", якою підтримав пропозицію визнати Голодомор в Україні 1932-33 рр. свідомим геноцидом сталінського режиму щодо українського народу.

У цьому документі зазначено, що Латвія приєдналася до оцінки Голодомору, висловленої Естонією, США, Канадою, Австралією, Литвою, Грузією, Польщею та іншими країнами, що засудили злочин сталінського режиму 1932-1933 рр., і висловила співчуття Україні у зв'язку із цими трагічними подіями.

Декларація проздійснені в 1932-1933 роках у СРСР репресії проти Українського народу

Саейм Латвійської Республіки,

Відгукуючись на заклик України до міжнародної громадськості публічно засудити обумовлений сталінським режимом голод (голодомор) в Україні в 1932 -1933 роках;

Визнає, що в результаті запланованої та здійсненої політики сталінського режиму в Україні в 1932-1933 роках, конфіскуючи зерно в населення, був викликаний голод, у результаті якого загинула п'ята частина українців;

Констатує, що голодомор спрямовувався проти українського народу, оскільки був заборонений виїзд з областей, де панував голод, а в спорожнені голодом села та міста в масовому порядку були переміщені мешканці з інших територій СРСР, а також паралельно була витравлена українська мова, культура та релігія;

Наголошуючи, що для Латвії, як країни-члену ООН, ЄС та НАТО, які відстоюють демократичні цінності, є неприйнятними дії, що викликають масове знищення людей;

Послідовно дотримуючись ідеалів ООН, які базуються на демократичних принципах, захисті прав людини, а також етнічного рівноправ'я, збереженні культурних цінностей та традицій;

Приєднуючись до висловленої оцінки голодомору Естонією, США, Канадою, Австралією, Литвою, Грузією, Польщею та іншими державами світу;

Засуджує злочинні дії сталінського режиму в 1932-1933 роках;

Визнає голодомор свідомо здійсненим геноцидом Українського народу;

Висловлює співчуття Українському народу у зв'язку із трагічними подіями, викликаними голодомором 1932-1933 років;

Вшановує пам'ять загиблих і закликає не забувати їхні страждання та переживання у зв'язку з підривом етнічної самобутності, духовної культури, етнічних вікових традицій.

Голова Саейму Г. Даудзе

Рига, 13 березня 2008 року

Похожие статьи




Колумбія, Латвія - Технологія застосування інформаційного інструментарію в державному управлінні на прикладі висвітлення подій, присвячених вшануванню пам'яті жертв Голодомору (жертв політичних репресій)

Предыдущая | Следующая