ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА, ВИСНОВКИ - Очищення атмосферного повітря у приміщенні

Задача

Рівень звукового тиску, який створюється запобіжним клапаном на території доменної печі, дорівнює 120 дБ. Визначити рівень звукового тиску на відстані 80 м від клапана.

Розрахований рівень порівняти із нормованим значенням шуму (звукового тиску) на робочому місці.

Рівень звукового тиску в залежності від відстані джерела шуму дБ

Де LР - сумарний чи одиничний рівень шуму джерела, дБ; - зниження рівня звукового тиску в залежності від кута поширення шуму в просторі, дБ. = 8дБ при поширенні в півсферу, чи =11дБ - у сферу; r - відстань джерела шуму, м; LN - виправлення на спрямованість, дБ

Рішення

Рівень шуму складає 120 дБ, відстань 80 м. Приймаємо наступні умови поширення шуму - сфера = 8дБ спрямованість шуму - 30,

LN = 4,5 дБ

L = 120 - 8 - 20 lg80 + 4,5 = 78,4 дБ

Висновок: визначений сумарний рівень шуму не перевищує гранично-допустимий рівень для постійний робочих місць (ПДР=80 дБ).

ВИСНОВКИ

1. Різні виробничі процеси можуть забруднювати атмосферне повітря виваженими твердими чи рідкими частинками, які діляться на пил, дим і туман.

Для уловлювання зважених частинок застосовується різна апаратура, у якої значне останнє місце посідають циклоні апарати, що є найбільш апаратурою для сухого механічного пиловловлювання.

2. В атмосферному повітрі завжди є пилові частинки. Кількість пилу в повітрі залежить від ряду факторів природного характеру та антропогенної дії на навколишнє середовище, а саме від ступеня благоустрою та розташування населених міст, від щільності зелених насаджень, від характеру технологічних процесів промислових підприємств, які розташовані в даному населеному пункті, від інтенсивності руху транспортних засобів, стану дорожнього покриття тощо.

Очищення припливного повітря необхідне для окремих приміщень з підвищеними вимогами до чистоти повітря як промислових, так і житлових, громадських та адміністративно-побутових будівель, а саме: підприємств приладобудування, радіоелектроніки, оптичних та годинникових заводів, а також картинних галерей, музеїв, кінотеатрів, театрів, лікувальних та лікувально-профілактичних закладів тощо.

3. Горючі матеріали - це ті, які здатні горіти в звичайних умовах. Це дрова, вугілля, торф, солома, сіно, сухий хмиз, тирса, папір тощо. Вони здатні до само загорання.

Легкозаймисті речовини - це ті, які легко загораються. До них належить бензин, нафта, ацетон, гас. Легкозаймистими є і аерозолі ( дезодоранти, лак для волосся, засоби для знищення шкідливих комах). На балонах з аерозолями стоїть знак і напис "Вогненебезпечно!". Вибухонебезпечні є легкозаймисті суміші сірки, борошна, цукру, вугілля і деревини з повітрям.

4. У 2 розділі ми навчилися визначити рівень звукового тиску. Розрахований рівень ми порівняли із нормованим значенням шуму (звукового тиску) на робочому місці.

Похожие статьи




ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА, ВИСНОВКИ - Очищення атмосферного повітря у приміщенні

Предыдущая | Следующая