Заключна частина - Вивчення та оцінка місцевості за картою командиром роти під час планування здійснення маршу у район виконання службово-бойових завдань

Основні тенденції розвитку сучасного бою й операції - зростання просторового розмаху, динамічності і рішучості бойових дій - викликають необхідність збору та обробки все зростаючого обсягу інформації, що характеризує обстановку і необхідні командиру для прийняття обгрунтованого рішення. При цьому швидкоплинність подій веде до безперервної зміни елементів обстановки, у тому числі і характеристик місцевості, на якій виконується СБЗ. Тому для успішного їх виконання командири поряд з іншою інформацією про обстановку повинні в простій і наочній формі одержувати повну інформацію про місцевість.

Найбільш універсальним документом, що містить основні дані про місцевість, є топографічна карта. Однак через стати стичність картографічного зображення топографічна карта старіє і з часом її відповідність сучасному стану місцевості знижується.

З початком бойових дій, особливо, в умовах застосування ядерної зброї, багато елементів місцевості перетримають значні зміни і невідповідність карти даної місцевості виявляються особливо різко. У цьому випадку основним і найбільш достовірним джерелом одержання відомостей про зміни місцевості, що пройшли в ході виконання СБЗ є аерознімками. При неможливості повітряного фотографування за умовами погоди або з інших причин дані про зміни місцевості в розташуванні противника, що відбувалися в результаті впливу наших військ, визначаються методом прогнозування.

Якщо на потрібну територію наявні топографічні до початку виконання СБЗ значно застаріли, виготовлення фотодокументів про місцевість ( фото схем, фото планів, фото карт ) на основні матеріали повітряної розвідки і своєчасне доведення їх до військ іноді можуть з'явитися єдиним способом забезпечення військ найбільш свіжою і достовірною інформацією про стан місцевості на період виконання СБЗ.

У процесі розвідки місцевості, під час вивчення та оцінки її за топографічними картами і аерознімками, а також під час прогнозування змін обов'язково враховуються всі описані вище фізико-географічні особливості і тактичні властивості місцевості, що сприяють виконанню СБЗ або ускладнюють їх.

Чим складніші географічні умови ( місцевість, клімат, пора року, час доби ), тим більший обсяг інформації про них необхідний командирам для успішного виконання СБЗ.

Головними тактичними властивостями місцевості, що впливають на організацію і виконання СБЗ є умови прохідності, орієнтування, спостереження, ведення вогню, маскування та захисту від ядерної та звичайної зброї особового складу і техніки. Правильна і своєчасна оцінка і використання підрозділами тактичних властивостей місцевості сприяють успішному рішенню ними СБЗ; недооцінка ж ролі місцевості в бою або операції може ускладнити, а в окремих випадках і привести до зриву виконання поставленого завдання.

Похожие статьи




Заключна частина - Вивчення та оцінка місцевості за картою командиром роти під час планування здійснення маршу у район виконання службово-бойових завдань

Предыдущая | Следующая