ВИСНОВКИ - Еволюційні моделі та методи аналізу і оптимізації рівня пожежної безпеки житлових об'єктів

В дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове розв'язання наукової задачі розробки еволюційних моделей і методів аналізу та оптимізації рівня пожежної безпеки житлових обєктів, що відповідно до мети і задач дослідження відображено в наукових результатах:

Виконано аналіз системи пожежної безпеки, визначено її структуру та функції, наведено теоретико-множинну модель, встановлені тенденції динаміки кількості пожеж, що дозволило виконати структуризацію факторів впливу на пожежну безпеку об'єктів та формалізувати задачу підвищення ефективності функціонування протипожежних підрозділів.

Встановлено, що процедури автоматизованої обробки даних у системі пожежної безпеки на сьогодні зводяться до обчислення статистичних показників, що не дозволяє проводити адекватний аналіз дій особового складу та розробляти сценарії пожежогасіння.

Виконано аналіз класичних та нейромережевих методів ідентифікації на предмет їх застосування до визначення рівня пожежної безпеки житлових обєктів. Встановлено, що точність нейромережевих методів є на порядок вищою, хоч і залишається низькою. Запропоновано використати двоядерну нейронну мережу, що дозволило мінімізувати присутність шумових ефектів у даних, збільшити швидкість навчання та підвищити точність узагальнення мережі на 2 - 3 %.

Запропоновано модель багатоетапної самоорганізації нейронної мережі, направленої на оптимізацію процесу її навчання та збільшення точності ідентифікації шуканої залежності.

Розроблено метод мінімізації помилок особового складу пожежних підрозділів, що грунтується на встановленні залежності між типом помилки та внутрішніми і зовнішніми параметрами житлового обєкта, а також визначенні кореляційних звязків між помилками. Використання такого методу дозволить зменшити кількість одиночних та комплексних помилок при пожежогасінні.

Розроблено модель часу проїзду пожежного підрозділу до місця пожежі, що базується на врахуванні відстані, якості дорожнього покриття, часу доби, інших факторах, та запропоновано метод її оптимізації з використанням генетичного алгоритму. Автоматизація розрахунку мінімального шляху дозволяє зменшити час на прийняття рішень та уникнути домінуючого впливу фактора субєктивності.

Для збільшення інформативності вихідної інформації запропоновано використовувати технологію, яка інтегрує в собі методи box-counting, головних компонент та "вибілювання" входів.

Розроблено структуру та принципи функціонування інформаційно-аналітичної системи підтримки прийняття рішень при пожежогасінні "БЕЗПЕКА". Визначено структуру таблиць бази даних та документів, які видаються начальнику пожежного розрахунку і мають інформаційно-консультативну спрямованість.

Використання розроблених дисертантом моделей та методів аналізу і оптимізації рівня пожежної безпеки житлових обєктів розширює науково-методичну базу дослідження профілактичних заходів та процесів пожежогасіння, а її достовірність підтверджується результатами експериментів, апробацією та впровадженням.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Еволюційні моделі та методи аналізу і оптимізації рівня пожежної безпеки житлових об'єктів

Предыдущая | Следующая