З якою метою і для яких об'єктів складається декларація безпеки. Її зміст, З якою метою розробляється план локалізації та ліквідації аварій та аварійних ситуацій? - Поняття захисту населення і територій

Декларація безпеки - документ, який визначає комплекс заходів, що вживаються суб'єктом господарської діяльності з Метою запобігання аваріям, а також забезпечення готовності до локалізації, ліквідації аварій та їх наслідків.

Суб'єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об'єктпідвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об'єкта підвищеної небезпеки, подає її до місцевих органів виконавчої влади та несе відповідальність за достовірність даних, наведених у декларації безпеки.

Декларація безпеки повинна включати:

    - результати всебічного дослідження ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику; - оцінку готовності до експлуатації об'єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог безпеки промислових об'єктів; перелік прийнятих з метою зниження рівня ризику рішень і здійснених з метою запобігання аваріям заходів; - відомості про заходи щодо локалізації і ліквідації можливих наслідків аварій.
З якою метою розробляється план локалізації та ліквідації аварій та аварійних ситуацій?

Метою плану локалізації і ліквідації аварійних ситуацій і аварій є планування дій (взаємодії) персоналу підприємства, спецпідрозділів, населення, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо локалізації і ліквідації аварій та пом'якшення їх наслідків. Оперативні частини ПЛАС розробляються для аварій на рівнях "А" і "Б" і "В".На рівні "А" аварія характеризується розвитком аварії в межах одного виробництва (цеху, відділення, виробничої дільниці), яке є структурним підрозділом підприємства. На рівні "Б" аварія характеризується переходом за межі структурного підрозділу і розвитком її в межах підприємства. На рівні "В" аварія характеризується розвитком і переходом за межі території підприємства, можливістю впливу вражаючих чинників аварії на населення розташованих поблизу населених районів та інші підприємства (об'єкти), а також на довкілля. Розробка ПЛАС може виконуватися власником самостійно або із залученням спеціалізованих організацій, за умови, що вони мають дозвіл на виконання такої роботи, отриманий в установленому порядку. ПЛАС повинен охоплювати всі рівні розвитку аварії, які встановлені в процесі аналізу небезпек. ПЛАС розробляється з урахуванням усіх станів підприємства (об'єкта): пуск, робота, зупинка і ремонт. ПЛАС грунтується:На прогнозуванні сценаріїв виникнення аварій. На постадійному аналізі сценаріїв розвитку аварій і масштабів їх наслідків. На оцінці достатності існуючих заходів, які перешкоджають виникненню і розвитку аварії, а також технічних засобів локалізації аварій. На аналізі дій виробничого персоналу та спеціальних підрозділів щодо локалізації аварійних ситуацій (аварій) на відповідних стадіях їх розвитку.

Похожие статьи




З якою метою і для яких об'єктів складається декларація безпеки. Її зміст, З якою метою розробляється план локалізації та ліквідації аварій та аварійних ситуацій? - Поняття захисту населення і територій

Предыдущая | Следующая