Класифікація НС за причинами походження подій, Класифікація НС техногенного і природного характеру за рівнями - Поняття захисту населення і територій

За причинами походження подій, що можуть зумовити виникнення НС розрізняють: - НС техногенного характеру - транспортні аварії (катастрофи), пожежі, вибухи, аварії з викидом небезпечних, шкідливих, хімічних та радіоактивних речовин, раптове руйнування споруд, аварії в електроенергетичних системах, в системах життєзабезпечення, зв'язку тощо. - НС природного характеру - небезпечні геологічні метеорологічні, гідрологічні явища, деградація грунтів чи надр, пожежі в природних екологічних системах, зміни стану повітряного басейну, інфекційна захворюваність та масове отруєння людей, тварин тощо.- НС соціального характеру - протиправні дії терористичного, антиконституційного спрямування, збройні напади, силове утримання важливих об'єктів, а також реальна загроза здійснення таких акцій.- НС воєнного характеру - застосування звичайної зброї або зброї масового ураження під час яких виникають вторинні чинники ураження населення.

Класифікація НС техногенного і природного характеру за рівнями

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 200 4 р. № 36 8 "Пр о порядо к класифікації надзвичайних ситуацій техногенног о та природног о характеру за їх рівнями" надзвичайні ситуації класифікуютьс я за рівнями.

Відповідно до територіальног о поширення, обсягів заподіяних або очікуваних економічних збитків, кількост і людей, як і загинули, визначаються чотири рівні надзвичайно ї ситуації за класифікаційними ознаками..

1. Надзвичайна ситуація загальнодержавного рівня -- це надзвичайна ситуація, як а розвивається на території дво х та більше областей (Автономно ї Республіки Крим, міс т Києв а та Севастополя) або загрожу є транскордонни м перенесенням, а тако ж у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні й технічні ресурси в обсягах, щ о перевищуют ь власні можливост і окремо ї област і (Автономно ї Республіки Крим, міс т Києва та Севастополя), але не менш е одног о відсотка обсяг у видатків відповідног о бюджет у.

2. Надзвичайна ситуація регіонального рівня -- це надзвичайна ситуація, як а розвивається на території дво х або більше адміністративних районів (міст обласног о значення), Автономно ї Республіки Крим, міс т Києва та Севастополя або загрожу є перенесенням на територі ю суміжно ї області України, а тако ж у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні й технічні ресурси в обсягах, що перевищуют ь власні можливост і одног о району, але не менш е одного відсотка обсяг у видатків відповідног о бюджету.

3. Надзвичайна ситуація місцевого рівня -- це надзвичайна ситуація, як а виходит ь за меж і потенційно небезпечног о об'єкта, загрожу є поширення м само ї ситуації або її вторинних наслідків, як і впливают ь на довкілля, сусідні населені пункти, інженерні споруди, а тако ж у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні й технічні ресурси в обсягах, що перевищуют ь власні можливост і потенційно небезпечног о об'єкта, але не менш е одног о відсотка обсяг у видатків відповідног о бюджету. До НС місцевог о рівня тако ж належат ь вс і надзвичайні ситуації, які виникают ь на об'єкта х житлово-комунальної сфери та ін., що не входят ь до затверджених переліків потенційно небезпечних об'єктів.

4. Надзвичайна ситуація об'остового рівня -- це надзвичайна ситуація, яка розгортається на території об'єкт а або на самому об'єкт і й наслідки яко ї не виходят ь за меж і об'єкт а або йог о санітарнозахисно ї зони.

Похожие статьи




Класифікація НС за причинами походження подій, Класифікація НС техногенного і природного характеру за рівнями - Поняття захисту населення і територій

Предыдущая | Следующая