Кладка стін і кутів - Будівельний процес кладки стін

Загальні правила кладки стін. Кладку з цеглини починають із закріплення кутових і проміжних порядовок. Їх встановлюють по периметру стін і вивіряють по схилу і рівню або нівеліру так, щоб зарубки для кожного ряду на всіх порядовках знаходилися в одній

Горизонтальної площини. Порядовки розташовують на рогах, в місцях перетини і примикання стін, а також на прямих ділянках стін на відстані 10-15 м один від одного.

Мал. Кріплення порядовки до кладки.

Мал. Установка шнура-причалювання, а - причальна скоба; б - перестановка скоби; у - попередження провісанія шнура.

Маякові клини укладають через 4-5 м з виступом за вертикальну площину стіни на 3-4 мм Шнур-причалювання можна укріплювати також, прив'язуючи його за цвяхи, закріплювані в швах кладки Після того, як будуть встановлені порядовки, викладені маяки і натягнуті шнури-причалювання, процес кладки на кожному робочому місці виконують в такій послідовності' розкладають цеглу на стіні, розстилають розчин під зовнішню версту і укладають зовнішню версту. Подальший процес зведення кладки залежить від прийнятого порядку кладки: порядного, ступінчастого або змішаного.

В процесі кладки необхідно дотримувати наступні загальні вимоги і правила. Стіни і простінки слід виконувати по єдиній системі перев'язки швів -- багаторядності або однорядної (ланцюговий). Для кладки стовпів, а також вузьких простінків (шириною до 1 м) усередині будівель або приховуваних обробкою слід застосовувати систему трирядки перев'язки швів. Тичковиє ряди в кладці повинні укладатися з цілої цегли.

Мал. Кладка з'єднань внутрішніх і зовнішніх стін

Вертикальне обмеження (рівний обріз стіни по вертикальній площині) при кладці при однорядній системі перев'язки одержують, укладаючи на початку стіни трехчетвертки. При зведенні стіни в півцеглини на її початку ставлять через один ряд половинки. Для закладки вертикального обмеження стіни в одну цеглину в ложковом ряду на початку її розташовують в подовжньому напрямі дві трехчетвертки, а в тичковом ряду, як завжди, -- ціла цеглина. У тичковом ряду на початку стіни в кутках розташовують трехчетвертки в поперечному напрямі, в ложковом -- три трехчетвертки в подовжньому напрямі стіни.

Кладка кутів. Кладка кутів стін -- найвідповідальніша робота, для виконання якої потрібен достатній досвід. Перший тичковий ряд однієї із стін, що становлять прямий кут, починає від зовнішньої поверхні другої стіни трехчетвертками: 1 - й ряд другої стіни приєднують до 1-му ряду першої стіни. У другому ряду кладка йде в зворотній послідовності, тобто кладку 2-го ряду другої стіни починають від зовнішньої поверхні першої стіни трехчетвертками. В результаті ложкові ряди однієї стіни виходять стусанами на лицьову поверхню іншої стіни.

Стіна, що пропускається до лицьової поверхні іншої стіни, повинна закінчуватися трехчетвертками, розташованими подовжньо. Пропускають зовнішні ложкові ряди, примикають зовнішні тичкові. При такій схемі розкладки цеглини кути викладають без четверток, але із значно великою кількістю трехчетверток. Примикання стін при однорядній системі перев'язки виконують таким чином. У 1 - у ряду кладку примикаючої стіни пропускають через основну стіну до її лицьової поверхні і закінчують стусанами і трехчетвертками, якщо для дотримання перев'язки застосовуються трехчетвертки і четвертки, або кладку, що пропускається, закінчують одними трехчетвертками. У другому раду до ложок основної стіни примикає ряд примикаючої стіни.

Перетин стін при ланцюговій системі перев'язки виконують поперемінно, пропускаючи ряди кладки однієї стіни через іншу. При перев'язці багаторядності 1-й ряд викладають так само, як і при однорядній, стусанами. При товщині стіни, кратної цілій цеглині, в 2-у ряду зовнішню і внутрішню версти викладають ложками, а забутку -- стусанами. При товщині стіни, кратної непарному числу цегли, 1 - й ряд викладають стусанами на фасад, а ложками всередину приміщення: 2-й ряд, навпаки, ложками на фасад, а стусанами всередину. Подальші 3-6-й ряди викладають тільки ложками з перев'язкою вертикальних поперечних швів на половину або чверть цеглини.

При кладці малонавантажених стін на ділянках під вікнами при заповненні каркасних стін допускається використовування в забутці половняка і цегляного бою. Вертикальне обмеження стіни одержують, викладаючи перші два ряди із застосуванням трехчетверток на початку 1 - го і 2-го рядів. У решті ложкових рядів неповнорозмірну цеглу у обмежень чергують з цілими, цеглину розкладають так, щоб ложки перекривали одна одну на півцеглини.

Мал. Кладка кута стіни в 2 цеглини при перев'язці багаторядності.

Часто кладку зовнішньої стіни виконують з керамічної цеглини завтовшки 65 мм або цеглину (каміння) завтовшки 138 мм, а кладку внутрішніх стін -- з потовщеної цеглини завтовшки 88 мм. При цьому примикання внутрішніх стін до зовнішніх перев'язують через кожні три ряди цегли завтовшки 88 мм. Тонкі, в півцеглини або одну цеглину, стіни усередині будівель кладуть після зовнішніх капітальних. Для приєднання їх до капітальної стіни влаштовують паз, в який заводять тонку стіну. Існує і інший спосіб сполучення, коли паз не залишають, а в шви капітальної стіни в процесі кладки для зв'язку з примикаючими стінами закладають стрижні арматури.

Відхилення, що допускаються, при виробництві цегляної кладки.

В ході приймання закінчених робіт при зведенні кам'яних конструкцій провіряють на правильність перев'язки, товщина і заповнення швів, вертикальність, горизонтальність, прямолінійність поверхонь і кутів кладки, пристрій осадкових і температурних швів, пристрій димових і вентиляційних каналів.

Похожие статьи




Кладка стін і кутів - Будівельний процес кладки стін

Предыдущая | Следующая