Опис інтерфейсу користувача - Гнучка система інформаційної підтримки підвищення кваліфікації персоналу ДП №9

Вся система побудована на базі використання провідника як засобу графічного відображення, тобто побудова інтерфейсу відбувалась за допомогою таких засобів як мова HTML та мова Java-Script.

На рис. 5.4 зображено те, як виглядає перше вікно привітання системи, воно виконано в простому стилі і не має зайвих елементів, лише потрібні для аутентифікації користувача.

вигляд вікна входу в систему

Рис. 5.4 Вигляд вікна входу в систему

Після вдалого входу у систему, можливі два варіанти її поведінки: робота адміністратора системи, та робота звичайного користувача. На рис. 5.5 зовнішній вигляд сторінки адміністратора.

Там зображено, як виглядає процедура створення тестових завдань.

Все що відбувається на цій сторінці фіксується в базі даних. Додати запитання, відповіді та обрати правильну відповідь дуже зручно і просто, так само, як і додати новий тест.

вигляд системи створення тестів

Рис. 5.5 Вигляд системи створення тестів

В правому верхньому кутку видно перемикач у режим роботи з користувачами системи, як що його натиснути, то система переведе нас у режим адміністрування списків персоналу.

На рис. 5.6 якраз видно, що відбуваєтося по тому. Перемикач набуває значення "створення тестів", а на сторінці адміністратора відображається список тих користівачів, що наявні у системі, також є можливість додати їх стільки скільки необхідно.

У кожного користувача є параметри для здачі тесту, або пара "логін-пароль" та назва тесту що зараз у стані проходження. Також видно коли і як здано попередні тестування.

вигляд списку користувачів з параметрами та статистикою

Рис. 5.6 Вигляд списку користувачів з параметрами та статистикою

Сенсом до створення інтерфейсу адміністраторської сторінки саме таким чином слугували поняття спрощення роботи до необхідного мінімуму, без зайвих елементів чи візуальних конструкцій.

На рис. 5.7 можна побачити, як саме виглядає інтерфейс користувача, коли відбувається процедура тестування. Також слід зауважити, що сторінка не перенасичена зайвими елементами, лише ті що дають змогу пройти тестування навіть тим працівникам, що не досить впевнено почуваються сам-на-сам з комп'ютером.

вигляд вікна проходження тестування

Рис. 5.7 Вигляд вікна проходження тестування

Після відправки форми на сервер, користувач вже не має змоги що не будь змінити, лише споглядати свій результат.

Що дуже важливо - то це можливість при цьому бачити правильні відповіді на запитання тесту. Це дає змогу зрозуміти свої помилки, та в разі необхідності повторної здачі бути більш підготовленим.

Проте це не дає шансів, що наступного разу під час тестувань запитання будуть в цій самій послідовності чи взагалі тими самими, та право знати правильну відповідь ні в якому разі відбирати не можна.

На рис. 5.8 якраз видно, що система виокремила правильні відповіді, та ті відповіді що були надані при проходженні тесту. У разі достатнього результату, при співпадані правильної та наданої відповідей, система сповіщає про правильно зданий тест.

вигляд сторінки зарахованого тестування

Рис. 5.8 Вигляд сторінки зарахованого тестування

Серверна інформаційна система даний

Похожие статьи




Опис інтерфейсу користувача - Гнучка система інформаційної підтримки підвищення кваліфікації персоналу ДП №9

Предыдущая | Следующая