Поширення - Еколого-біологічна характеристика та значення рибоїдних птахів ряду Пінгвіни

Предки пінгвінів жили в помірному кліматі - коли Антарктида ще не була суцільним шматком льоду. Клімат на планеті мінявся. Материки дрейфували, Антарктида змістилася на Південний полюс і покрилася вічним льодом. Тварини звідти пішли або вимерли, а пінгвіни, пристосувавшись до холоду, залишилися. Правда, раніше їх було значно більше - в ході еволюції вимерло не менше 40 видів, що населяли нашу планету більше 60 млн років тому. Серед копалин пінгвінів були справжні велетні (такі, як знайдений недавно в Перу Icadyptes salasi) зростанням з людини і вагою до 120 кг.

Пінгвіни мешкають у відкритому морі Південної півкулі: в прибережних водах Антарктики, Нової Зеландії, південній частині Австралії, Південній Африці, по всьому узбережжю Південної Америки від Фолклендських островів до Перу, Галапагоських островах поблизу екватора. Пінгвіни воліють прохолоду, тому в тропічних широтах з'являються тільки з холодними течіями - плином Гумбольдта на західному узбережжі Південної Америки або Бенгальська протягом, що виникають у мису Доброї Надії і омиває західне узбережжя Південної Африки.

Більшість видів живуть між 45 ° і 60 ° південної широти; найбільше скупчення особин знаходиться в Антарктиці та на прилеглих до неї островах.

Найтепліше місце проживання пінгвінів - Галапагоські острови, розташовані біля екватора.

Похожие статьи




Поширення - Еколого-біологічна характеристика та значення рибоїдних птахів ряду Пінгвіни

Предыдущая | Следующая