Екологічна катастрофа на Київщині


Клімат Землі в минулому періодично змінювався. За тисячі й мільйони років чергувалися періоди значного похолодання й, навіть, зледеніння з теплими епохами. Нині вчені дуже занепокоєні: схоже на те, що Земля розігрівається значно швидше, ніж це було будь-коли в минулому. Це спричинено різким збільшенням вмісту в атмосфері парникових газів - вуглекислого газу, метану газу та інш. В земній атмосфері вуглекислий газ діє як скло в парнику: пропускає сонячне світло, але затримує тепло розігрітої Сонцем поверхні землі. Це викликає прідвищення температури планети, відоме під назвою парникового ефекту.

Люди своєю діяльністю посилюють парниковий ефект за рахунок збільшення викидів СО2, СН4, N2O та інших газів. В результаті людської діяльності вміст вуглекислоти в атмосфері виріс більш ніж на чверть, метану - в 2,5 рази

Останні роки ми помічаємо потепління клімату. Літо стає жаркішим, зима - м'якшою. На сьогодні вченими зафіксовано підвищення середньої річної температури Землі на 1 ОС. Результатом цього є негативні прояви кліматичних змін на землі. Ми з острахом спостерігаєио з екранів телебачення різні природні катаклізми на планенті - затоплення водою, урагани, землетруси, цунамі, танення льодовиків та інше. Але це тільки квіточки в зрівнянні з тим що нас жде в недалекому майбутньому. Наступне підвищення середньої річної температури Землі на 2,5оС викличе значні зміни на Землі, більшість яких для людей буде мати катастрофічні наслідки. Найнеприємнішими для людства є два наслідки парникового ефекту. Перший - значне збільшення посушливості в основних зернових районах, що викличе масовий голод та голордомор людства. Другий - це підйом рівня Світового океану на 2-3 метри за рахунок танення полярних льодових шапок. Це викличе затоплення багатьох прибережних ділянок. Парниковий ефект змінить такі критично важливі змінні величини, як опади, вітер, шар хмар, океанські течії, а також розміри полярних крижаних шапок. Внутрішні райони континентів стануть більш сухими, а узбережжя вологішими, зими - коротшими й теплішими, а літо - тривалішим і жаркішим.

Крім зазначеної загрози існує друга не менш небезпечна загроза - це екологічне забруднення середовища продуктами людської діяльності, в тому числы побутовими та промисловими відходами. Тут вже не потрібно їхати в інші країни, щоб спостерігати енкологічнв негаразди, бо вони вже прийшли і до нас.

На виїзді з Білої Церкви, жителі й гості міста можуть спостерігати цікавий ландшафт: через дерева посередині рівнини видніються високі пагорби. Але помилуватися ними поблизу ні в кого не виникає бажання: місцевий люд знає, що пагорби - це величезні купи присипаного землею міських відходів.

Полігон є потенційно агресивним з точки зору сприянню розвитку парникового ефекту, так і як джерело забруднення прилягаючого регіону.

Волога у вигляді природних опадів систематично попадає на поверхню полігона, проходять через його внутрішні шари, розчиняє в собі тверді токсичні речовини, що утворилися нагромадилися і у вигляді, так званого фільтрату, фільтрується в грунт.

За даними відповідних профільних інститутів встановлені такі перевищення граничних норм токсичних елементів у зоні впливу полігона ТПВ: екологічний парниковий атмосферний викид

Свинцю в 16,8 разів, миш'яку в 8 разів, олова в 5 разів, хрому в 2,8 рази, цинку в 138 рази, міді в 19 разів. За сумарними показниками забруднення в зоні впливу полігону прирівнюється до надзвичайно небезпечного. Біологічний моніторинг показує, що рослинність на полігоні знаходиться в крайньому пригнобленому стані. Поверхневі води в зоні впливу полігону не відповідають гігієнічним вимогам. У підземних водах виявлено в тому числі перевищення амонийнгого азоту в 29 разів, хлоридів в 83 рази.

В атмосферному повітрі на території смітника виявлено перевищення граничних норм аміаку в 30 разів. Полігонпостійно виділяє звалищ ний газ із продуктивністю 7 мільйонів кубічних метрів на рік до складу якого крім вуглекислого газу двоокису вуглецю входить високотоксичний газ метан. Оскільки поверхня сміттєвих пагорбів не герметична.

Похожие статьи




Екологічна катастрофа на Київщині

Предыдущая | Следующая