Обертальний рух в умовах місячного тяжіння, Описання експерименту - Обертальний рух в умовах місячного тяжіння

Гіпотеза: ми припускаємо, що в умовах малого тяжіння характер руху, тобто прискорення не залежить від маси тіла, а для цього ми дослідили рух суцільного твердого тіла, і тіла, наповненого рідиною. Для чистоти експерименту маси обох тіл брали однаковими.

Описання експерименту

Два ідеально рівних скляних тіла, відполірована дерев'яна площина, сантиметрова стрічка, секундомір.

Розташовуємо площину під кутом 20 град., на ній розміщуємо ємкість, наповнену кульками і піском щільно так, що вони являють собою одне тіло, друга ємкість наповнена рідиною тієї самої маси. Одночасно відпускаємо тіла з верхнього краю площини. Відмічаємо за допомогою секундоміра відстань, що проходять тіла кожну секунду.

Для того, щоб прослідкувати характер руху, ми знаходимо прискорення руху першого і другого тіла на відстані 1м. Оскільки експеримент потребує точних результатів, ми повторили дослід 5 разів і вивели середнє значення прискорень обох тіл.

Створити тяжіння, менше ніж земне, ми змогли тільки в ліфті, що рухається вниз. Значення прискорення тіл у рухомому ліфті ми отримали шляхом обчислень.

За формулою А=2*S/t, ми отримали:

А1=0,211м/с2,

А2=0,211м/с2,

А3=0,187 м/с2.

Середнє арифметичне значення прискорення ліфта: А=0,2 м/с2.

Прискорення тіла, що буде рухатись вниз у такому ліфті, становить 9,6 м/с2. Це значно більше ніж прискорення на місяці, проте це дає можливість прослідкувати рух першого і другого тіла в умовах меншого тяжіння ніж тяжіння землі.

Такі ж досліди, що провели в аудиторії, ми провели в ліфті. Для цього досліду потрібні точні результати, то їх провели 5 разів ш вивели середнє значення прискорення першого і другого тіла, але в умовах тяжіння, яке менше за земне.

Похожие статьи




Обертальний рух в умовах місячного тяжіння, Описання експерименту - Обертальний рух в умовах місячного тяжіння

Предыдущая | Следующая