Введення, Етіологія: - Захворювання трійчастого та лицевого нервів

1) Трійчастий нерв - п'ятий за рахунком з дванадцяти пар черепно-мозкових нервів. Він є змішаним, але здебільшого він чутливий (рухових волокон дуже мало).

Функція нерва - забезпечення чутливості в області обличчя. Він є парним анатомічним освітою і проходить по обидві сторони особи.

У трійчастого нерва є три гілочки:

    1) Перша гілка забезпечує чутливість ока, верхнього століття і шкіри чола. 2) Друга гілка забезпечує чутливість нижньої повіки, щік, ніздрів, верхньої губи і верхніх ясен. 3) Третя гілка забезпечує чутливість нижньої щелепи, нижньої губи, ясна і деяких жувальних м'язів.

Невралгія трійчастого нерва (тригеминальная невралгія) - патологічний стан, проявляється у вигляді вираженого больового синдрому по ходу трійчастого нерва. Однак невралгією може оражаться тільки другий і 3ья гілочка трійчастого нерва. В відміну від захворювань невропатичного характеру це тільки виникнення больової чутливості по ходу другого і третього гілки трійчастого нерва причому без порушення чутливості.

Етіологія:

Етіологія даного захворювання не відома, обумовлена поліетіологічними факторами (такі як переохолодження, одонтогенні кісти, зниження загальних імунних сил організму і онкологічними захворюваннями, хворобами ЛОР-органів та ін) Як правило спостерігається трігемінія-васкулярної конфлікт (центрального генезу), тобто компресія корінця нерва виходить із стовбура мозку артерією мозочка.

Похожие статьи




Введення, Етіологія: - Захворювання трійчастого та лицевого нервів

Предыдущая | Следующая